На півдні можлива затяжна війна, окупанти готуються до контратаки ЗСУ, - Інститут війни

ВАЖЛИВО
21.05.22 - 10:12

Окупанти нині зосередилися на зміцненні оборонних рубежів та створенні оборонних ліній на південній осі. Але впродовж минулої доби не змогли досягнути жодного просування. Мета загарбників на цьому напрямку - завадити контрнаступу ЗСУ в окупованому Херсоні, - свідчить аналітика Інституту вивчення війни.

За інформацією Генштабу ЗСУ, російські війська доставляють інженерне обладнання на передову на південній осі, щоб побудувати другу лінію оборони. Це, ймовірно, вказує на те, що російські війська готуються до оборони від можливих контрнаступів України та тривалих операціях на півдні України.

 

В той же час російські спецслужби продовжують дестабілізувати ситуацію в Придністров’ї шляхом поширення дезінформації про мінування соціальної інфраструктури та державних установ у Тирасполі, Бендерах, Дубоссарах та Рибниці.

 

Як припускають в Інституті вивчення війни, російські війська, ймовірно, завершать свій відхід з околиць Харкова, але спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої позиції від Бєлгорода до Ізюма. Незрозуміло, чи це їм вдасться.

 

Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ принаймні з півдня, зосередившись на відрізанні останньої магістралі, що з’єднує Сєвєродонецьк-Лисичанськ з рештою України.

 

Це свідчить про те, що російські війська, швидше за все, готуються до контрнаступу українських військ і облаштовуються для затяжних боїв на півдні України.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»