На замітку кавоманам. В Україні відчутно здорожчає кава: чому і на скільки?

ДУМКА
28.07.21 - 16:31

Світові ціни на каву сорту арабіка у червні досягли максимумів за останні п'ять років. Це може призвести до значного зростання цін і в Україні.
 

Так, на початку літа ціни на каву сорту арабіка досягли найвищого рівня із 2016 року. Ф'ючерси на цей сорт, що торгуються в Нью-Йорку, в останні три місяці виросли більш ніж на 18% - до 1,51 долара за фунт.

 

Сорт кави робуста, який торгується в Лондоні, подорожчав більш ніж на 30% за останні три місяці, до 1749 доларів за тонну, що є дворічним максимумом.

 

Серед причин подорожчання кави експерти називають найсильнішу за останнє сторіччя посуху у Бразилії, протести в Колумбії і різке зростання вартості морських перевезень.

 

Бразильські фермери готуються до одного з найбільших спадів виробництва за майже 20 років. Урожай арабіки в Бразилії змінюється від одного більш сильного року до слабшого.

 

Після рекордного врожаю у 2020 році 2021 рік мав стати більш слабким, але ніхто не очікував такого падіння врожаю.

 

"Я вирощую каву більше ніж 50 років і ніколи не бачила такої сильної посухи", - сказала Христина Валле, виробник кави в третьому поколінні з Мінас-Жерайс, найбільшого кавового заводу Бразилії.

 

Джерела: Главком, РБК Україна. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: