Накрило третьою хвилею. З 23 вересня в країні - жовта карантинна зона

ВАЖЛИВО
21.09.21 - 13:33

Із 23 вересня по всій території країни оголошують жовту зону. Таке рішення ухвалила Державна комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, - повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

У жовтій зоні діють такі загальні карантинні обмеження (є винятки за умови вакцинації):

 

Концерти - масові заходи мають відбуватись, якщо на одну людину є щонайменше 4 кв. метри площі.

Ресторани - не більше 4 людей за столиком, а відстань між столами - мінімум 1,5 метра;

Кінотеатри - заповненість залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;

Спортивні зали можуть працювати лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів площі.

 

У жовтій зоні слід обов'язково носити маски у приміщеннях, дотримуватися фізичної дистанції у 1,5 м.

 

 

Бонуси для вакцинованих і заборони для невакцинованих

 

Уряд дозволив ряд послаблень для людей, які отримали одну чи дві дози щеплення від коронавірусу. Усі обмеження жовтої зони не будуть працювати, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів концертів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів та басейнів мають хоча б одне щеплення. Також обмеження не працюють, якщо відвідувачі та працівники мають дійсний (72 год) результат ПЛР-тест чи експрес-тестування. Тобто, якщо людина має хоча б одне щеплення, вона без обмежень може відвідувати кафе, ресторани, кінотеатри.

 

Як будуть рахувати?

Щоб перевірити, чи мають відвідувачі чи працівники закладів одне чи два щеплення, в уряді запропонували зробити два види внутрішніх електронних ковід-сертифікатів - жовтий (про перше щеплення) і зелений (про повний курс вакцинації). Проблема в тому, що ця технологія, станом на 21 вересня, так і не запрацювала. Наразі в Україні електронні ковід-сертифікати про вакцинацію мають можливість завантажити тільки ті люди, які пройшли повний курс щеплення. У Мінцифри лише планують запустити сертифікати про одну дозу у тестовому режимі. Але навіть люди, які отримали дві дози, стикаються з величезними технічними проблемами при завантаженні сертифікатів у телефони. Проте у бізнесу є вибір - надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх обмежень, тобто у кафе, кінотеатри можуть пускати без обмежень, але тільки вакцинованих відвідувачів або з оголошеними обмеженнями, але всіх.

 

У постанові уряду вказано, що рішення, як надавати послуги, залишається за власником. Також для перевірки, чи має людина щеплення, підійдуть такі документи: дійсна довідка про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту, експрес-тестування на антиген, паперове свідоцтво про вакцинацію, видане сімейним лікарем.

 

Освітні заклади

Школи працюватимуть за умови, якщо не менше 80% працівників мають хоча б одне щеплення. Там, де рівень вакцинації працівників нижчий 80%, заклади освіти перейдуть на онлайн-навчання.

 

Попри те, що за останній тиждень кількість хворих збільшилась в рази, в уряді ситуацію називають контрольованою.

 

 

Джерело - УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: