Нардепи не переводять стрілки. Україна залишиться у зимовому часі?

ОФІЦІЙНО
04.03.21 - 9:37

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки. Планується назавжди лишитися на зимовому часі.

Новий закон пропонує скасувати сезонне переведення годинників на годину вперед і назад і встановити єдиний час на всій території України: всесвітній координований час (за Грінвічем) плюс дві години.

 

Автор законопроєкту Руслан Стефанчук пояснює, що це захистить здоров’я українців, бо, на думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок спричинює низку негативних наслідків, викликає погіршення стану здоров’я в період адаптації до нового часу. Такий "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на фізіологічному і психологічному стані людини. Після переведення стрілок, у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли.

 

Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню. Щороку перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. Цьогоріч він запланований у ніч із суботи 24 жовтня на неділю 25 жовтня. Ініціатор законопроєкту сподівається, що у разі підтримки Верховною Радою, це сезонне переведення стане останнім.

 

Викладений у законі підхід відповідає і світовій практиці. Так, щорічний перехід на літній час і повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах. При цьому близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики. Крім того, Європейський парламент 26 березня 2019 року також підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника з 2021 року. Таке рішення було ухвалено за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС, згідно з яким 84% жителів ЄС віддали голоси за скасування переходу на літній та зимовий час.

 

Крім того, віце-спікер вважає, що це забезпечить захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки на окупованих територіях встановлений час Росії. Тому встановлення і закріплення на всій території України, без винятку, єдиного київського часу дозволить зміцнити й безпекові позиції України.

 

Джерело - УП.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: