Наша мрія – світлий і творчий Кривий Ріг. Місто привітало театр ім. Шевченка з 90-річчям

СВЯТО
06.12.21 - 11:11

Криворізький академічний театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка відсвяткував 90-річчя від дня заснування. Подія зібрала майстрів та поціновувачів театрального мистецтва. На ювілейному концерті шевченківців привітали в. о. міського голови Юрій Вілкул та голова Громадської ради Кривого Рогу Олександр Вілкул.

«Щира подяка всьому колективу, працівникам, нашим прекрасним музикантам театру. Я впевнений, тут присутні люди, які бачили дуже багато вистав на цій сцені. Театр живе, розвивається, молодшає. Ми згадуємо багатьох видатних зірок нашої сцени. Велика вдячність головному режисеру, заслуженому артисту України Василю Короленку та головній балетмейстерці театру, заслуженій артистці України – Тетяні Брисиній», - сказав Юрій Вілкул.

 

Сучасний театр і театр-легенда водночас – так, із захопленням та щирою любов'ю, про наш театр говорять криворіжці. Театр великого індустріального мегаполісу, міста руди та металу за 90 років існування зробив  значний внесок у розвиток національного сценічного мистецтва. І творча біографія театру обов'язково матиме ще більш яскраве продовження. Впевненість у цьому звучала в кожному з привітань.

 

З життям і турботами театру, який впродовж десятиліть є центром культурного життя Кривбасу,  голова Громадської ради Кривого Рогу Олександр Вілкул добре знайомий. У 2010-2012 роках, на посаді губернатора Дніпропетровщини, він надав серйозну допомогу в реконструкції театру. Щоб створити більш комфортні умови для глядачів та акторів театру, було відремонтовано зал, сцену, закуплено сучасну апаратуру. Зробили для театру й Малу сцену. Змінилася також театральна площа. У 2012-му році театр отримав високе звання академічного.

 

На честь знаменної дати, Олександр Вілкул вручив директору театру Назару Чирці сертифікат на придбання сучасного акустичного обладнання. А головний сюрприз з нагоди ювілею театру та різдвяно-новорічних свят - сучасне світлове шоу на фасаді театральної будівлі. Нова яскрава візитівка улюбленого театру з’явилася 5 грудня й  тішитиме криворіжців цілий рік.

 

 «Сьогодні разом із нашим рідним містом ми робимо все, щоб зберегти для криворіжців усі місцеві театри. Щоб усі творчі трупи працювали у повному складі, репертуари наповнювалися блискучими прем'єрами. А талановиті актори не втрачали своє натхнення і своїм мистецтвом дарували людям прекрасні емоції», - зазначив Олександр Вілкул.

 

Директор театру Назар Чирка подякував керівництву міста за системну підтримку:

 

«Ми отримуємо від міста головне – постійну допомогу для того, щоб зберегти свій творчий потенціал. Тоді, коли в інших містах театри змушені зачинятися, а їхні колективи зазнають постійних фінансових труднощів, нам у Кривому Розі міська влада підставляє надійне плече підтримки. Попри відсутність державної підтримки, коштом місцевого бюджету вирішені всі питання зарплат та компенсації на виплату комунальних платежів. А щодо сучасного оснащення нашого театру, то за своїм технічним, звуковим, світловим наповненням наша сцена - одна з найкращих театральних майданчиків країни».

 

Театр щороку дарує своїм прихильникам понад 300 вистав, зокрема й до 10 нових постановок, які відвідують близько 50 тисяч криворіжців та гостей міста. Репертуар театру насичений - це й опери, і мюзикли, і дитячі спектаклі та ще чимало жанрів.

 

До ювілею театральна трупа підготувала глядачам особливий подарунок - святковий концерт на 2-дії.

 

Із щирою вдячністю учасники ювілейного концерту згадали талановитих, самобутніх та унікальних акторів-шевченківців різних поколінь: Анну Мусатову, Стефанію Анненкову, Володимира Браславського, Галину Сьомку, Людмилу Городкову, Олександра Рибчинського, Василя Забалуєва. На знак великої пошани, на будівлі театру встановили меморіальну дошку на честь народного артиста України Володимира Полубоярцева.

 

З нагоди ювілею працівникам театру та інших закладів культури вручили нагороди.

 

На підтримку 3-х криворізьких театрів у 2022 році спрямують близько 40 млн грн, з урахуванням виплат заробітної плати та  оплати теплопостачання. Попри складні економічні умови та підвищення держмонополіями ціни на газ, місто виділяє кошти на оплату енергоносіїв та комунальних послуг для закладів культури. На це заплановано 24,6 млн грн.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: