Нашестя сонечок та медуз. На яких курортах України неможливо купатися і чому?

АКТУАЛЬНО
21.07.21 - 15:50

Цьогоріч туристи на українських курортах зіткнулися з цілою низкою незручностей: зграї сонечок, хмари комарів, у морі практично неможливо купатися через велику кількість медуз.
 

Відпочивальники викладають в соціальних мережах відео, на яких видно, що пляжі буквально всипані мертвими медузами.

 

Так, у Кирилівці тисячі медуз викинуло на берег, там стоїть неймовірний сморід, а дістатися води крізь купу слизької маси просто неможливо.

 

У курортному селищі Приморський Посад Запорізької області місцева влада залучила важку техніку, аби вивезти мертвих медуз з пляжу, бо їх тисячами викидає на берег.

 

У Бердянську відпочивальники також не можуть поплавати в Азовському морі. Купатися наважуються далеко не всі, а в мережі пишуть, що медуз тоннами викидає на берег, де вони гниють.

 

Тим часом експерти пояснюють, що навала медуз насамперед свідчить про те, що море — забруднене.

 

"Медузи споживають всіляку дрібноту, яка розмножується на базі розвиненої мікрофлори. У море скидаються побутові стоки, через це розмножуються бактерії, за ними розмножується зоопланктони, а зоопланктони споживаються медузами. Тому наявність медуз свідчить про забруднення середовища", — повідомив доцент кафедри зоології Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Олександр Пономаренко.

 

Джерело: ТСН. Фото із соцмереж, відео з каналу РІА Мелітополь - нижче. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: