Не мовчи! В Україні стартує міжнародна кампанія проти насильства над жінками

ВАЖЛИВО
25.11.20 - 11:40

Сьогодні, 25 листопада, розпочинається щорічна міжнародна кампанія “16 днів проти насильства".

Стартує ця акція у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та триватиме до Дня прав людини, 10 грудня. Про це повідомляє Національна поліція України у фейсбук. 

 

Саме у цей період весь світ вкотре нагадує людям про цю болісну проблему і закликає долучитись до боротьби з насильством щодо жінок та дівчат. Перед всією світовою спільнотою стоїть обов’язок боротися з такими реаліями сьогодення, як зґвалтування, вбивства, калічення, аб’юз, сексуальна експлуатація, торгівля людьми.

 

 

У межах 16-денної акції сьогодні у Києві, на Михайлівській площі, відкривається виставка "Річ у тім...". 

 

 

Там представлено 16 порівняно невеликих предметів, які пов’язані з реальними випадками домашнього насильства. Всі імена і деякі деталі змінили в інтересах постраждалих. 

 

 

За даними UN WOMEN, лише за останній рік 243 мільйони жінок та дівчат зазнали насильства з боку своїх партнерів. Водночас менше ніж 40 відсотків жінок, які потерпають від насильства, повідомляють про це або звертаються за допомогою.Наразі у нашій державі суспільство стоїть на шляху формування нетерпимості до такого явища як домашнє насильство. 

 

 

В Нацполіції спеціально створені мобільні групи з протидії домашнього насильства. Поліцейські у складі таких груп попередньо проходять фахове навчання, а під час реагування на факти домашнього насильства консультують постраждалих і проводять профілактику з кривдником. У Нацполіції нагадують: якщо ти жертва - не мовчи, якщо свідок - розкажи. Кожен кривдник має нести відповідальність.

 

Нагадуємо криворожанкам, які потерпають від насильства у своїй родині, куди можна звернутися у скрутний момент. Якщо ви зазнаєте фізичних чи моральних знущань від своїх рідних, звертайтесь до Кризового центру для жінок «З надією в майбутнє». Центр розрахований на 30 ліжко-місць з комфортними умовами перебування. 

 

Телефони мобільної бригади: (099)-366-63-44; (067)-693-32-33; (097)-927-56-86. Гаряча лінія по всій Україні: (0-800-500-335) або 116, 123 (з мобільного безкоштовно).- Національна поліція України: 102, Урядова гаряча лінія: 15-47, Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103, Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram. 

 

 

Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: