Нестабільна весна. Якою буде погода в Україні до Великодня і травневих свят?

ПОГОДА
08.04.21 - 11:33

За прогнозами синоптиків, із середини квітня можна очікувати на справжнє весняне тепло, але погода на травневі свята і Великдень навряд чи потішить.

Провідний синоптик Українського гідрометцентру Роман Мурмило розповів, що період похолодання пов'язаний із тим, що через територію України йде холодний повітряний фронт. 

Уже 11 квітня холодний фронт покине територію країни, йому на зміну прийде тепла повітряна маса, і почнеться поступове підвищення температури. При цьому можливі невеликі дощі й сильний вітер. 

 

І квітень, і травень цього року будуть вирізнятися нестійкою погодою.

 

 

"Погодні умови зараз дуже нестійкі. Можлива не одна хвиля холоду і не одна хвиля тепла і в квітні, і в травні. Тепер це нормально для нас – кожні 4-5 днів зміна погоди. Треба розуміти: якщо ви їдете кудись відпочивати в спекотний день на кілька днів, то це не означає, що повернетеся в таку саму погоду", – зауважила завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Вазіра Мартазінова. 

 

За її словами, злам у погоді вже стався – "і зима скінчилася, і весна почалася", але її нестійкість не дозволяє відчути, що весна повністю набула своїх прав.

 

"Потрібно дочекатися 15 квітня. Там уже і кліматична температура буде вищою, і окремі дні будуть дуже теплими. До речі, за ними можна буде визначити, яким буде травень. Травневі дні не будуть кращі ніж ті теплі дні в квітні", – повідомила вона.

 

За словами Мартазінової, погода на травневі свята і на Великдень, 2-го травня, навряд чи буде по-весняному теплою. Черговий прохолодний період розпочнеться ще наприкінці квітня.

Проте відразу після свята погода потішить справжнім весняним теплом. Загалом травень буде відносно прохолодним порівняно з попередніми роками.

 

Джерело – OBOZREVATEL. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: