Незламні. 16 січня в Україні - День пам'яті кіборгів, захисників Донецького аеропорту

ПАМ'ЯТЬ
16.01.22 - 10:49

В Україні сьогодні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту - "кіборгів", які 242 дні боронили летовище від російських окупантів.

Бої за Донецький аеропорт імені Сергія Прокоф'єва тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились повною руйнацією старого та нового терміналів. В обороні аеропорту брали участь військові, волонтери і медики. За стійкість і незламність українських захисників ворог назвав їх "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

 

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал - бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилися, поховавши під собою українських захисників. 22 січня вцілілі оборонці вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапили до полону. Бойовики обстрілювали летовищі з "Градів", мінометів і танків, також там працювали ворожі снайпери. 

 

За офіційними даними, внаслідок обстрілів бойовиків загинули близько 200 українських військових, ще півтисячі зазнали поранень. Командували обороною ДАП в різний час легендарні командири: полковник Ігор Гордійчук, полковник Олександр “Редут” Трепак, полковник Олег Мікац та старший лейтенант Іван Зубков.

 

Кульмінацією оборони Донецького аеропорту стала друга половина січня 2015 року. 13 січня упала диспетчерська вежа ДАП, а 20 січня окупантами було здійснено кілька підривів бетонних перекриттів терміналу ДАП - під завалами загинули 58 наших бійців.
 

За ДАП воювали:

1 ОТБр
3-й окремий полк спеціального призначення
8-й окремий полк спеціального призначення
74 ОРБ
91 ОПОЗ
93 ОМБр 
Окрема добровольча чота «Карпатська Січ»
703 ІП
79 ОАеМБр
80-а аеромобільна бригада
81 ОАеМБр
90 ОАеМБ
122 ОАеМБ
95 ОАеМБр
831-а бригада тактичної авіації
ЦСО СБУ «Альфа»
ДУК
Батальйон «ОУН»
Грузинські добровольці.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: