Обережно, шахраї! Нацбанк попередив українців про фейковий сайт Системи BankID НБУ

ВАЖЛИВО
28.07.21 - 13:11

Національний банк України попередив людей про сайт, який копіює Систему BankID НБУ. Там зловмисники пропонували користувачам залишити на сайті інформацію про платіжні карки та фінансовий номер телефону.

Наразі цей сайт заблокували, проте регулятор попереджає: шахраї на цьому навряд чи зупиняться.

 

Як розпізнати шахрайство? 

Система BankID НБУ та її сайт не вимагають збору будь-якої інформації від користувачів. Національний банк не збирає і не зберігає персональні дані громадян, зокрема номери телефонів і тим більше – платіжних карток. 

За словами регулятора, їхня система лише забезпечує передавання персональних даних користувача в зашифрованому вигляді від його банку до надавача послуги. 

«Окремо звертаємо увагу, що взаємодія відбувається виключно між тими порталами послуг, які належать учасникам системи, перелік яких міститься за посиланням. Водночас для упередження ризиків шахрайства Національний банк просить користувачів бути обачними та ретельно перевіряти інформацію. Зокрема, сторінки в мережі Інтернет, які належать Національному банку України, розміщуються виключно на державному домені gov.ua», - зауважили на сайті НБУ.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: