Окупанти готуються до битви за Сєвєродонецьк, щоб завершити захоплення Луганщини

ВАЖЛИВО
18.05.22 - 8:46

Російські війська намагаються виграти битву під Сєвєродонецьком на Луганщині. Принаймні, вся їхня активність на Донбасі вказує на підготовку саме до цього, - повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). 

На думку аналітиків Інституту, загарбникам необхідно завершити захоплення Луганської області, щоб запобігти критиці російської військової кампанії у внутрішньому інформаційному просторі росії.

 

На росії здивовані відсутністю значних перемог на Донбасі порівняно з 2014-м роком, і це починає переростати у невдоволення. Зокрема, депутат держдуми росії від КПУ Віктор Соболєв розкритикував російське командування за те, що воно розпочало широкомасштабну наступальну операцію без знищення українських ударних можливостей.

 

"Російські сили повинні нарешті завершити "спецоперацію" на Донбасі, або, принаймні, створити ефективний котел у Сєвєродонецьку", – заявив Соболєв.

 

В ISW відзначають, що перемог на Донбасі у росіян справді небагато. Зокрема, поки російські війська безуспішно намагалися покращити свої тактичні позиції на південь від Ізюма, 17 травня українська артилерія знищила російську техніку за 15 км на північ від міста.

 

У підготовці до битви за Сєвєродонецьк російські війська продовжують помалу просуватися до Лисичанська з півдня та до Бахмута зі сходу. Також окупанти просунулися на невелику відстань на північ від Попасної, намагаючись вийти на головне сполучення з Сєвєродонецьком.

Російські війська витрачають більшу частину своєї бойової потужності на неглибоке оточення, щоб хоч якось запевнити російське населення в успіхах росії в Україні.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: