Освітяни - про завершення навчального року в Кривому Розі і вступну кампанію 

ОСВІТА
10.05.22 - 16:10

В освітніх закладах Кривого Рогу навчальний процес завершиться до 10 червня. Будь-яких масових заходів щодо підсумків навчального року цьогоріч не передбачено, - кажуть у міському департаменті освіти і науки.

Як відомо, цьогоріч випускників 4-х, 9-х і 11-х класів звільнили від ДПА. При цьому, для 11-класників, які планують вступати на бюджет до закладів вищої освіти, передбачено складання Національного мультипредметного тесту (НМТ).
Така процедура вперше запроваджена в Україні.

 

«Готуємося всі – і організатори, й учасники тестування. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) є демонстраційний тест. Тож випускники можуть потренуватися. Буде по 20 питань з кожного предмету: української мови, історії і математики. Загальна тривалість тесту - 120 хвилин»,  - розповіла головна спеціалістка департаменту Вікторія Полякова.

 

Тест буде проведено в декілька сесій. Основна сесія – в липні. Далі, додаткова буде в серпні, а у вересні – спеціальна сесія.

 

«Мета МОН  – не втратити жодного абітурієнта, щоб усі випускники мали змогу стати студентами омріяних вишів. Важливо, щоб 11-класники тримали руку на пульсі і зверталися до офіційних джерел», - зазначила Вікторія Полякова. 

 

За її словами, наразі вже всім учасникам НМТ прийшли СМС-повідомлення з логіном і паролем власної інформаційної сторінки на УЦОЯО.

 

«Це дуже важливо. Цю інформацію необхідно зберегти. Бо доступ до своєї інформаційної сторінки дає можливість учаснику повідомити, де він перебуватиме в липні. Це потрібно, щоб сформувати мережу пунктів тестування. На особисту інформаційну сторінку будуть надходити і результати НМТ», - зауважила Вікторія Полякова.

 

На своїй інформаційній сторінці випускники мають обов’язково вказати своє місце перебування на момент складання НМТ. Зробити це треба вже в останню декаду травня.

 

У Кривому Розі буде створена мережа пунктів тестування.

 

«Як і завжди, будемо приймати не лише випускників з Кривого Рогу, а й із прилеглих районів. Зараз працюємо для того, щоб у повній мірі забезпечити право кожного на вступ до закладів вищої освіти», - зазначила спеціалістка.

 

Наступний навчальний рік, як і раніше, в місті планують розпочати 1 вересня.

 

«З 15 травня організували прийом документів майбутніх першокласників. Процес уже триває на повну. Керівники закладів приймають заяви і попередньо формують мережу набору в перші класи. Також уже відбувається формування 5-х і 10-х класів», - повідомила Вікторія Полякова.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: