Пам’ятна капсула. У ліквідації аварії на ЧАЕС брали участь 5 тисяч криворіжців

ПАМ'ЯТЬ
26.04.19 - 15:43

У Саксаганському районі, біля пам’ятника криворіжцям - ліквідаторам аварії на ЧАЕС - традиційно закладають пам’ятну капсулу з іменами героїв, які пішли з життя.

«За минулий рік пішли з життя 93 людини, їх імена - у капсулі, в основі того монумента, того подвигу», – зазначає заступник міського голови Костянтин Бєліков.

 

Тоді рятувати світ від техногенної катастрофи – вибуху на 4-му енергоблоці електростанції - вирушили 5 тисяч криворіжців. Борис Васильович одним із перших потрапив у зону аварії, оскільки працював пожежним.

 

«Працювали ми всюди – на 3-му й 4-му реакторах, виконували роботу, яка була на нас покладена», – згадує Борис Гриценко, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС.

 

Микола займався дезактивацією техніки від радіації. Йому на той час було 26 років, мав дружину та двох маленьких діток. Коли сталася трагедія, вирушив до Чорнобиля, молодій дружині сказав одне – Батьківщина кличе. Сьогодні разом із родиною він прийшов до пам’ятника.

 

Гіркий спомин для усього світу і трагічна дата для нашої держави. Подвиг ліквідаторів є прикладом мужності і відваги. Шана тим, хто рятував від атома прийдешні покоління.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: