Перемога темряви над світлом? На проспекті Поштовому вандали загасили Ханукію

СОЦІУМ
05.12.21 - 9:39

Учора ввечері на проспекті Поштовому у Центрально-Міському районі вандали залізли на встановлену Ханукію і загасили вогонь, запалений на честь іудейського свята Хануки, а далі заходилися ламати. Під світильником зібрався великий гурт молоді, яка таким чином "розважалася".

Нагадаємо, у Центрально-Міському районі нашого міста мешкають багато криворіжців єврейської національності, а на вул. Пушкіна розташована синагога. 

 

Цими днями євреї відзначають Хануку, яку символізує Ханукія (дев'ятисвічник)) - світильник, який запалюють протягом восьми днів іудейського свята.

 

Запалювання ханукії - це головний обряд свята, він символізує духовну стійкість і перемогу святості над нечистотою, світла над темрявою навколишнього. Вісім її світильників, в які колись наливали олію, а зараз, як правило, вставляють свічки, символізують диво, яке сталося в часи повстання і перемоги Маккавеїв над греками. За переказами, єдиного глечика з освяченою олією, знайденого в опоганеному Храмі, вистачило на вісім днів горіння Менори. Дев'ятий світильник - помічник, призначений для запалювання інших свічок.

 

На жаль, серед криворізької молоді знайшлися суб'єкти, в душах яких поки що переважає темрява, тому священний вогонь вони загасили і почали ламати святкову споруду.

 

Перехожі викликали на місце події поліцію, яка затримала хуліганів.

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: