Перший пірат. Українець захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп

КРИМІНАЛ
21.07.21 - 13:13

СБУ затримала українця, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення. Цей чоловік - перший, кому в Україні повідомили про підозру у піратстві, - повідомляє пресслужба відомства. 

За інформацією СБУ, піратом виявився мешканець Миколаївщини. Він влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

 

Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у півмільйона доларів. Почалися перемовини із менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні.

 

Представникам судноплавної компанії вдалося вмовили пірата здати зброю та розблокувати човен за 6 000 доларів.

 

Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав 100 000 доларів – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.

 

Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі – чоловіка неможливо було притягнути до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).

 

Пірата вдалося затримати вже в Україні. В ході спецоперації СБУ зловмисника викрили у Миколаєві. З часу повернення додому він декілька разів міняв паспорти і місця проживання.

 

Наразі йому оголосили підозру за ч. 1 ст. 446 КК України, тобто у піратстві, а саме – в застосуванні насильства, пограбуванні або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна. Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.

Фото з сайту СБУ, на прев'ю - з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: