Підтримка медиків. Щоб працівники медзакладів Кривого Рогу не залишилися без зарплат – кошти виділило місто

ВАЖЛИВО
28.07.21 - 14:12

28-го липня на сесії міськради депутати підтримали пропозицію мера Костянтина Павлова та виділили кошти на зарплату працівникам міських дитячих лікарень, «інфекційки» та 5-ої поліклініки.

Нагадаємо, з 1 квітня 2020 року - початку другого етапу медичної реформи, всі лікарні в Україні є самостійними суб'єктами господарювання і мають фінансуватися згідно з укладеними договорами з державного бюджету – Національною службою здоров'я України. НСЗУ закуповує у лікарень медичні послуги й платить за них згідно з тарифами.

 

Та фінансування йде нестабільно, виникають проблеми, і медикам не вистачає коштів на заробітні плати.

 

Так, лише у 2020 році на зарплату криворізьким лікарям з міського бюджету виділили 67 млн грн. Місто допомагало медикам й у 2021 році: у 1-му кварталі 1-ій і 2-ій дитячим міським лікарням, діагностичному центру, дитячій стоматології та іншим виділили з міського бюджету майже 15 млн грн, аби зняти напругу через затримку у фінансуванні з боку НСЗУ.

 

У липні також знадобилося втручання міського голови, аби вирішити питання з проплатами за виконані роботи лікувальним закладам вторинної ланки медичної допомоги міста.

«Наразі знову виникла проблема з фінансуванням НСЗУ в 1, 2 дитячих лікарнях, 5 поліклініці та «інфекційці». Згадані дитячі лікарні недоотримали кошти від Національної служби здоров’я внаслідок неповного використання наявного ліжкового фонду, просто кажучи – не було належної кількості хворих. НСЗУ проплачує, згідно з реформою, за надання допомоги й за пацієнтів, яких вилікували. А таких пацієнтів у цих лікарнях не було.

Що стосується інфекційної лікарні – вона виконала договірні вимоги щодо Ковід-19, однак не було повного завантаження ліжок пацієнтами з іншими захворюваннями. Тому місто виділяє кошти медикам, недоотримані від НСЗУ», – сказав начальник міського управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко.

 

Криворізькій поліклініці №5 Національна служба здоров’я не проплачує обстеження, які проводяться на її базі, вважаючи, що МРТ та КТ треба робити лише в умовах стаціонару, якого в 5-ій поліклініці немає.

«Медичні заклади по всій країні проходять складний і новий для них другий етап реформування галузі, й до того ж – в умовах пандемії. Звичайно, виникають труднощі. Не знімаючи відповідальності з керівництва лікарень, місто продовжує підтримувати медиків, аби зміна моделі фінансування не завадила надавати криворіжцям якісні медичні послуги», - підкреслив міський голова Костянтин Павлов.

Аби підтримати медиків, на сесії прийняли рішення про виділення з міського бюджету додаткових коштів (до вже виділених у липні 6,8 млн) у розмірі 2,4 млн грн на допомогу лікувальним закладам міста, які недофінансовані НСЗУ.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: