"Підвищення тарифів на тепло для містян, лікарень і шкіл - неприпустиме!" - криворізькі депутати звернулися до уряду

ВАЖЛИВО
29.09.21 - 11:44

"Підвищення тарифів на тепло для містян на 31% і на 302% для лікарень, шкіл і бюджетної сфери через зростання цін на енергоносії - неприпустимо! Вимагаємо продавати місту газ за собівартістю видобутку", - депутати від Блоку Вілкула «Українська перспектива» ініціювали звернення до Кабміну і держмонополій.

Звернення на захист криворіжців підтримали й ухвалили сьогодні на сесії більшість депутатів міської ради. При цьому, фракція «Слуги народу» відмовилася голосувати проти підвищення тарифів для криворіжців.

 

За ініціативи Блоку Вілкула «Українська перспектива», депутати Криворізької міської ради звернулися до Кабінету Міністрів України, профільних міністерств, керівництва НАК «Нафтогаз» і НКРЕКП, що має виключне право встановлювати ціни на енергоносії, у зв'язку з критичною ситуацією, яка неминуче виникне в опалювальному сезоні 2021/22 внаслідок різкого збільшення цін на газ, електроенергію та інші складові собівартості тарифів на тепло.

 

«Тарифи на тепло, які діють зараз і так є непідйомними для більшості криворіжців. Вони були сформовані й затверджені у 2018 році НКРЕКП, що підпорядковується Кабінету Міністрів України. Але вже в наступному опалювальному сезоні, через зростання цін на енергоносії, є ризик підвищення тарифів на опалення для населення на 31%. Криворізька міськрада, висловлюючи інтереси всіх криворіжців, категорично проти підвищення тарифів!» - сказала на сесії депутатка Вікторія Третяк, яка виступала від фракції Блоку Вілкула «Українська перспектива».

 

Також на сесії підкреслили, що Верховною Радою України був прийнятий та набув чинності 20 серпня 2021 року Закон України №1657-IX, яким дозволяється відключення від енергоносіїв за борги навіть в морози. Через зростання цін на енергоносії, в критичній ситуації опиниться й бюджетна сфера. Для шкіл, садочків, лікарень, а також підприємств всіх форм власності ціна на газ підвищується взагалі з 6450 грн за тис.м3 до 24 769 грн за тис.м3. А опалення - на 302%. Таким чином, з бюджету лікарень, соціальних установ, шкіл і дитячих садків Кривого Рогу буде додатково вилучено в опалювальний сезон 2021/22 рр 748 мільйонів гривень. А це - астрономічна сума. Це призведе до важкого вибору: закриття закладів або невиплата зарплат лікарям, учителям, соцпрацівникам.

 

«Ми пам'ятаємо, як в останні роки, щоб не опалювати приміщення, в зимовий період вищі навчальні заклади відмовлялися від очного навчання. Ми не хочемо, щоб те ж саме було у всій бюджетній сфері. Підвищення ціни на газ в 3,8 раза, а опалення в 3 рази для підприємств, торгівлі, малого і середнього бізнесу неминуче призведе до значного зростання споживчих цін на товари для населення і продукти харчування. Захищаючи інтереси криворіжців настійно вимагаємо - забезпечити продаж місту Кривому Рогу газу українського видобутку за собівартістю - 3500 грн за тис.м3. Підкреслюємо: згідно з Конституцією України, її надра належать народу. А державне підприємство АТ "Укргазвидобування" видобуває газ  у достатній кількості для забезпечення потреб жителів усієї країни й комунальної сфери. Цей газ дасть можливість міським підприємствам теплокомуненергетики навіть знизити тарифи на тепло й не допустити неминучих соціально-економічних потрясінь», - підкреслюється в прийнятому зверненні.

 

Криворізькі депутати також наголосили, що не розуміють, куди йде різниця між собівартістю видобутку українського газу і тією ціною, за якою його продають, Тому конструктивні пропозиції щодо реального механізму зниження тарифів повинні бути в Києві почуті й прийняті.

«До початку опалювального сезону залишилося обмаль часу, тому вимагаємо прийняти рішення і відповісти на наше звернення негайно!» - йдеться у зверненні, яке направили до Кабміну  та державних монополій.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: