Про жінок, які дивують, вражають і захоплюють: добірка фільмів до 8 березня

КУЛЬТУРА
03.03.21 - 11:41

Прекрасна половина людства незабаром святкуватиме 8 березня. Режисери присвятили жінкам, особливо сильним духом, чимало кіношедеврів різних жанрів, в яких намагаються розкрити їх багатогранний внутрішній світ.

Пропонуємо вам добірку цікавих фільмів про жінок, які дивують, вражають і захоплюють:

 

«Посмішка Мони Лізи» (2003)

1953 рік. В Америці йде боротьба жінок за свої права, і в цей час Кетрін Енн Уотсон отримує місце викладача історії мистецтв у жіночому коледжі Уеллеслі. Однак серед керівництва та викладацького складу коледжу переважають патріархальні погляди на роль жінки у цьому світі.

 

«Століття Адалін» (2015)
Як би ви почувалися, знаючи, що переживете коханого? Як би ви почувалися, знаючи, що ніколи не постарієте і переживете свою дитину? Забороняти собі зближуватися з людьми і постійно переїжджати з місця на місце, щоб ніхто не дізнався твій секрет — це надзвичайно складно. Але саме ця доля випала героїні.

 

«Залізна леді» (2011)

Фільм розповідає історію політичного зростання Маргарет Тетчер, її небачений успіх і, зрештою, захід її щасливої зірки. Події картини розгортаються в 1982 році. Тоді прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер намагалася врятувати свою кар’єру напередодні Фолклендської війни. Фільм отримав різні відгуки, багато велося дискусій про те, чи варто знімати такий фільм про ще живу людину. Натомість гра Меріл Стріп отримала широке визнання і вважається однією з найкращих у її кар’єрі. Вона отримала 17-ту номінацію на премію Оскар і була нею нагороджена (3-й Оскар у її кар’єрі).

 

«Усе ще Еліс» (2014)
Еліс Хауленд — відомий професор лінгвістики. У неї троє дорослих дітей і вона щаслива у шлюбі. Але все змінюється, коли одного разу вона розуміє, що забуває імена близьких, слова, справи через хворобу Альцгеймера, що швидко прогресує. «Оскар» за найкращу жіночу роль. З ролю блискуче впоралась Джуліанна Мур.

 

«Іоанна — жінка на папському престолі» (2009)
У таємних сховищах Ватикану прихована історія, котру тримала в секреті Католицька церква більше тисячі років. І хоча офіційно Ватикан до сих пір не визнав того факту, що два роки на святому престолі перебувала жінка, легенда про це існує й досі. Рік 814 від Різдва Христового. 28 січня помирає Карл Великий, у той же день народжується Іоанна — неймовірна жінка, готова пожертвувати особистим життям заради свого призначення.

 

«Фріда» (2002)

Фільм-біографія мексиканської художниці Фріди Кало. Володар двох Оскарів і Золотого глобуса. Стрічка розповідає про непросте життя мексиканської художниці Фріди Кало. Молода дівчина потрапляє в аварію, де зазнає численних травм і переломів, через що виявляється загіпсованою і прикутою до ліжка, а потім до кінця життя страждає від болю. Під час хвороби Фріда починає писати картини. Урешті-решт художниця вже на смертному одрі домагається відкриття власної виставки на батьківщині. Фріду блискуче зіграла Сальма Хайєк.

 

Диявол носить «Prada» (2006)
Скромна провінціалка без особливого почуття стилю та смаку влаштовується на роботу асистенткою найвпливовішої і найзухвалішої жінки у світі моди — Міранди Прістлі, яку зіграла дворазова володарка премії «Оскар» Меріл Стріп. Як утриматися на роботі, налагодити спільну мову з директором-жінкою, не втративши при цьому своєї гідності та знайти своє «Я» — ось питання, з якими доведеться зіткнутися героїні у виконанні Єнн Гетевей.

 

«Лев узимку» (2003)
1183 рік. Під час Різдвяних свят старий король Англії Генріх II має назвати ім’я спадкоємця. На цю подію прибувають дружина короля Елеанор Аквітанська, яка провела десять років у в’язниці за участь у змові проти монарха, коханка короля — пихата принцеса, її брат, король Франції Філіп II Август і троє синів Генріха II: Річард Левине Серце, Джеффрі і Джон. Лише ненависть один до одного і жадоба влади об’єднує їх.

 

«Малена» (2000)
Малена — красуня-вдова, бажана для всіх чоловіків і предмет заздрощів жінок. Дружини розпускають про неї брудні плітки. А чоловіки переслідують її та марять нею. Кому ж іще зіграти привабливу красуню, як не Моніці Белуччі?

 

«Мачуха» (1998)
У житті десятирічної Анни і шестирічного Бена з’явилася Ізабель, коханка їх розлученого батька. Вона робить усе можливе, щоби завоювати любов чужих дітей. Але Джекі, їхня справжня мати, використовує весь свій авторитет і вплив, щоби цього не допустити. Дивовижна історія про двох сильних жінок, які хочуть бути щасливими і зробити щасливими коханих.

 

«Єлизавета»

Англія, 1554 рік. Старша дочка Генріха VIII, королева Марія, ревна католичка, вмирає, і королевою стає юна Єлизавета (дочка Генріха та Анни Болейн). Їй доводиться розлучитися з радощами свободи заради могутності та єдності Англії, незалежності якої загрожують Іспанія, Франція і Папа Римський. Єлизавета зважується на найвідчайдушніші і несподівані заходи, завдяки яким вона і залишилася в історії Англії найвеличнішою королевою і найталановитішою жінкою.

 

«Коко до Шанель» (2009)

Екранізована біографія, що розповідає про легендарну особистість — дизайнерку Коко Шанель. Сюжет сфокусований на часі, коли вона ще не була знаменитою законодавицею мод, що одягла на жінку чоловічий костюм і маленьке чорне плаття, і звалася Габрієль Шанель.
 

«Жанна Д’Арк» (1999)

Події фільму відбуваються у XV столітті, в епоху столітньої війни між Англією і Францією. 19-ти річна Жанна Д ‘Арк, після жорстокого вбивства рідних і близьких британськими солдатами, звертається до дофіна Карла з проханням очолити французьку армію. Після серії успішних протистоянь, Жанна звільняє Орлеан, назавжди завоювавши любов, відданість і повагу свого народу.

 

"Мулан" 

"Дамбо", "Леді та бродяга", "Аладін" і "Король Лев" - усі вони у 2019 році переродилися у техніці ігрового кіно (live action). У 2020 році їхніми слідами піде і "Мулан", анімована студією Діснея у 1998 році. Фільм розповідає про дівчину, яка перевдягається у чоловіче вбрання, щоби замість хворого батька битися у китайській імператорській армії. Легендарну войовничу дівчину зіграла китайсько-американська акторка Лю Іфей; крім неї у фільмі Нікі Каро знялися Джейсон Скотт Лі, Джет Лі та Донні Єн.

 

"Секс-бомба"

Останній фільм Джея Роуча постає надзвичайно злободенним і відтворює історію про те, як директор Fox News Роджер Ейлс був змушений піти з заснованого ним каналу через звинувачення у сексуальних домаганнях. Трьох позивачок грають Ніколь Кідман, Шарліз Терон і Марго Роббі, а пана Ейлса - Джон Літґоу. З епізодичною роллю незворушного, як удав, медіамагната Руперта Мердока майстерно впорався Малколм Макдавелл. Словами не описати талант гримера, що перетворив Літґоу на Ейлса, а Шарліз Терон - на телеведучу Меґін Келлі.

 

"Хижі пташки"

Бетмен повернеться лише у 2021 році. За його відсутності, до глядачів знову навідається одна з лиходійок з коміксів DC, а саме Гарлі Квінн. Востаннє її бачили у "Загоні самогубць" (2016) поруч із Джаредом Лето (якого нині прозвали "передостаннім Джокером"). Гарлі (знову Марго Роббі) відтоді далеко просунулась й тепер пожинає плоди "дивовижної емансипації" за допомогою деяких інших фантастичних жінок. Негідника грає Юен Макгрегор, а зняла цей комедійний трилер Кеті Ян, перша азійська режисерка фільму про супергероїв.

 

"Чорна вдова"

Хоча Наташа Романова і загинула у фільмі "Месники: Завершення", це не завадить Скарлетт Йоганссон наступного року знову з'явитися на екрані в образі Чорної вдови. Цей окремий пригодницький фільм розповідає про події, що хронологічно передують циклу "Месники" і ведуть нас у загадкове минуле Наташі. У фільмі режисерки Кейт Шортленд також знялися Флоренс П'ю і Рейчел Вайс. Чорна вдова постає у ньому "цілком реалізованою жінкою" (словами пані Йоганссон).

 

"Диво-жінка 1984"

Галь Гадот - у сиквелі до "Диво-жінки" (2017). Як нескладно здогадатися, фільм перенесе нас у 1984 рік, де безстрашна амазонка у виконанні пані Гадот боротиметься проти злодійки на ім'я Гепард (акторка Крістен Віг). Ми також побачимо тут Педро Паскаля - зірку серіалу "Мандалорець" з диснеївської франшизи "Зоряні війни", а Кріс Пайн знову з'явиться у ролі Стіва Тревора, пілота часів Першої світової війни. Можливо, ви пам'ятаєте, що Стів героїчно загинув наприкінці попереднього фільму. Та якщо можна воскресити Чорну вдову, то чим він гірше?

 

"Аферистка" (2020)

Чорнокомедійний трилер, знятий режисером Дж. Блейксон за власним сценарієм. Цинічна та самовпевнена Марла Грейсон є професійним опікуном, якого призначає суд для людей похилого віку, які за тих чи інших умов визнані недієздатними. Марла привласнює всі активи та нерухомість своїх підопічних. Напрацьовану оборудку Марла та її бізнес-партнерка і коханка Френ ефективно використовують на своїй «клієнтці» Дженніфер Петерсон — заможній пенсіонерці, яка не має спадкоємців та родини. Але виявляється, що Дженніфер Петерсон не є абсолютно безпорадною, і має свої «темні» секрети та зв'язки з світом гангстерів. Тепер Марла змушена брати участь у грі, в якій можуть вижити лише «хижаки» — та, яка не є ні чесною, ні законно. У головній ролі - Розамунд Пайк.

 

"Мої думки тихі" (2019)

Українська трагікомедія режисера Антоніо Лукіча, для якого вона стала дебютною повнометражною художньою стрічкою. За сценарієм, молодий звукорежисер і невдаха Вадим отримує замовлення записати голоси рідкісних тварин та пташок. У подорож Закарпаттям разом із Вадимом вирушає мати-таксистка, навчаючи його життя та постійно створюючи цим проблеми й комічні ситуації. Матір Вадима зіграла неперевершена українська актриса Ірма Вітовська.

 

«Гніздо́ го́рлиці» (2016)

Український повнометражний фільм про проблему трудової міграції, режисер стрічки Тарас Ткаченко. У головної героїні була чудова родина — коханий чоловік та сонечко-донька. Спочатку чоловік втратив роботу, донька підросла. Заробітку, який Дарина мала на власній роботі, вкрай не вистачало. Тому, коли хтось із знайомих запропонував поїхати на заробітки до Італії, поміркувавши, погодилась. І от зараз вона повертається на рідну Буковину. Однак в її очах немає радості, під серцем - дитина від італійця, однак вона повертається...

Життєву трагедію заробітчанки блискуче віддзеркалила Римма Зюбіна.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: