Проблеми реформи: 26 лікарень Кривого Рогу просять про юридичне об'єднання

ВАЖЛИВО
11.05.21 - 15:08

26 головних лікарів медзакладів Кривого Рогу звернулися до мера Костянтина Павлова з проханням провести юридичне об'єднання медзакладів міста для порятунку лікарень і отримання стабільного фінансування з боку НСЗУ.

На думку лікарів, юридичне об'єднання необхідне, щоб уникнути ризиків медреформи і припинення фінансування лікарень Національною службою здоров'я України, а також для збереження кадрового складу медпрацівників та надання якісної медичної допомоги криворіжцям.

 

У зверненні лікарів йдеться: "На цей момент завдяки серйозній підтримці міської влади, у найскладніших умовах пандемії і складної економічної ситуації, збережені всі лікарні міста. Після передачі лікарень з обласної власності до міської, в багатьох медзакладах проводять ремонти, поставляють нове обладнання. Водночас, становище лікувально-профілактичних закладів залишається вкрай напруженим, у зв'язку з витратою значних ресурсів, в тому числі фінансових та кадрових, на організацію допомоги хворим на COVID-19.

 

 

З 1 квітня 2020 року - початку другого етапу медичної реформи - все лікарні в Україні є самостійними суб'єктами господарювання і мають фінансуватися, згідно з укладеними договорами з державного бюджету, Національною службою здоров'я України.

 

Попри постійну допомогу місцевої влади у забезпеченні засобами захисту медичного персоналу та необхідним медичним обладнанням, становище погіршується через підвищення вимог НСЗУ до кадрового та технічного оснащення закладів під час укладання угод для надання гарантованого державою пакету безкоштовної медичної допомоги. Вже в поточному році, попри те, що угоди будуть діяти лише до 30 вересня 2021 року, переважна кількість закладів мали значні труднощі при виконанні вимог НСЗУ.

 

На тепер, лікарні міста на 100% подали свої пропозиції до НСЗУ, але жоден заклад не уклав угод, згідно з наданими пропозиціями, та не отримав відповідного фінансування, в тому числі й для надання допомоги хворим на COVID-19.

 

При цьому з укладенням договорів серйозні труднощі виникають на постійній основі, як наслідок, це ставить під пряму загрозу фінансування НСЗУ багатьох лікарень міста, а значить їх фактичне існування і збереження робочих місць медичних працівників".

 

Як підкреслили в своєму зверненні лікарі, на сьогодні багато лікарень міста в умовах реформи балансують на межі припинення фінансування з боку НСЗУ.

 

Як приклад, 1 та 2-а дитячі міські лікарні, лікарня №14, дитяча стоматологія, які не змоглі виконати вимоги НСЗУ на початок року. Їм було припинено фінансування. Тоді лікарі отримали зарплату тільки завдяки підтримці міста.

 

"Звертаємося до вас з проханням провести юридичне об'єднання медичних закладів міста для їх порятунку і отримання стабільного фінансування з боку НСЗУ. Через вимоги реформи, Міністерства охорони здоров'я та НСЗУ, в багатьох містах уже проводиться реорганізація і об'єднання медичних закладів. У січні було проведено об'єднання медичних закладів Дніпра, в квітні - обласних медичних закладів. Ми вважаємо, що на сьогодні це хоч і вимушений, але єдиний можливий вихід", - йдеться в зверненні.

 

 

На думку лікарів, в результаті юридичного об'єднання медпрацівники залишаться працювати, а якість медичного забезпечення і послуг для криворіжців не постраждає, а навпаки, покращиться завдяки більш потужному і стабільному фінансуванню НСЗУ.

 

Головні лікарі міста попросили винести відповідний проєкт рішення вже на найближчу травневу сесію міської ради. Зі свого боку. вони готові взяти участь в розробці та підготовці механізму юридичного об'єднання медзакладів.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: