Прощавай, маестро! Сьогодні Кривий Ріг попрощався з талановитим скрипалем і педагогом Юрієм Шильманом

ЖАЛОБА
14.01.19 - 16:47

Плач, скрипко, плач... Сьогодні Кривий Ріг назавжди попрощався з талановитим скрипалем і педагогом музичного коледжу Юрієм Шильманом. Колеги називають його сподвижником струнно-смичкового мистецтва в місті та в Україні.

Затяжна хвороба перервала життя, а з ним - і чимало нових проектів Юрія Шильмана. Його серце зупинилось вранці 12-го січня. Сьогодні учні, колеги, друзі та шанувальники провели маестро в останню путь гучними оплесками...

Він пішов за межу, залишивши по собі не одне покоління обдарованих учнів. Серед вихованців Юрія Абрамовича є відомі музиканти в нашій країні і за її межами.

Чимало з них продовжили справу улюбленого педагога і в стінах рідного музколеджу. Є й такі, що нині навчаються в консерваторіях та музичних академіях.

 

Сьогодні вони з"їхались із різних міст, щоб попрощатись з улюбленим викладачем. 

"Цей навчальний заклад залишився без найважливішого органа - серця. Це величезна втрата, яку не описати словами. Я мав нагоду учитися в коледжі 4 роки, отримав колосальний досвід", - зізнається Тихін Бєляков, учень Юрія Шильмана, студент Національної музичної академії ім. П. Чайковського.

"Залишилась маса спогадів, якнайкращих. Я не пам'ятаю жодного учня, який би не був у нього закоханий. Це була надзвичайно харизматична людина, геніальна, благородна, принципова у плані професійних питань. На нього рівнялися дуже багато людей", - з теплом згадує колегу Ніна Народицька, викладач по класу скрипки.

 

Юрій Абрамович був викладачем по класу альта, скрипки та диригування, мав лише один запис у своїй трудовій книжці - Криворізьке музичне училище (нині коледж).

Люди, добре знайомі з видатним музикантом, вважали наше місто замалим для його великого таланту. За більш як 45 років викладацької діяльності Юрій Шильман виховав не одне покоління талановитих музикантів. 

З 1994 року він очолював камерний оркестр, був ініціатором проведення традиційних Різдвяних концертів у музичному коледжі, які так полюбились криворіжцям.

За успішну професійну діяльність Юрій Абрамович неодноразово відзначений нагородами різних рівнів. 16 січня Шильману мало б виповнитись 73 роки, але земний шлях перервала затяжна хвороба.

Висловлюємо наші глибокі співчуття родині Майстра.

 

 

 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: