Робоча група з проблем роботи кар'єрів у центрі міста, провела перше засідання

ЕКОЛОГІЯ
26.11.21 - 13:38

Робоча група, створена Юрієм Вілкулом з проблем роботи кар'єрів у центрі міста, провела перше засідання. Також в.о. міського голови направив листи до держорганів, які видавали дозволи на розробку, з вимогою захистити права криворіжців. 

15 листопада на позачерговій сесії депутати міськради від Блоку Вілкула «Українська перспектива», ОПЗЖ та ЄС підтримали петицію мешканців Кривого Рогу, обурених екологічними наслідками роботи кар'єрів у центрі міста.

 

Нагадаємо, у петиції йшлося про те, що через діяльність компаній «Рудомайн» та «Української гірничодобувної компанії», вулиці та будинки людей у ​​Саксаганському, Металургійному, Центрально-Міському районах системно накривають десятки тонн викидів. Розробка кар'єрів ведеться на підставі одержаних підприємствами дозволів від Міністерства екології, Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної держадміністрації та інших центральних відомств.

 

Згідно з петицією, за яку проголосувала більшість депутатів, в.о. міського голови Ю.Вілкул направив листи до центральних відомств, у тому числі до Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України, яке видало позитивні висновки щодо оцінки впливу на довкілля від запланованої діяльності кар'єрів; до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної держадміністрації, що видало дозволи на викиди; до Держслужби з питань захисту прав споживачів, яка встановлювала межі санітарно-захисних зон кар'єрів; до Державної екологічної інспекції України; керівництва Національної поліції; Держслужби з питань праці.

 

У надісланих листах міська влада вимагає відреагувати на вимоги криворіжців, щоб захистити їхні конституційні права на безпечні для здоров'я та життя умови проживання. При цьому Державна екологічна інспекція та Держпродслужба, як і інші держоргани, що видавали дозволи, не підпорядковуються Криворізькій міській раді. У цій ситуації можливості та повноваження міста значно обмежені чинними законами України. Раніше під час розгляду питання на сесії було зазначено, що спеціальні дозволи на користування надрами Північного та Південного кар'єрів видано Державною службою геології та надр України. Цілісний майновий комплекс передано підприємствам в оренду Фондом Державного майна України. Кордони санітарно-захисних зон кар'єрів Північний та Південний встановлені Державною службою України з безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Представники екологічної інспекції та держспоживслужби поінформували, що зараз проводять перевірку підприємств, і до кінця наступного тижня нададуть результати. Також робочою групою підприємствам «Рудомайн» та «Українська гірничодобувна компанія» поставлено завдання розробити комплекс заходів з пилопридушення та відпрацювати заходи, які їм необхідно виконувати у межах міської екологічної програми. Також депутати міськради обговорили з представниками громадськості спільні дії для захисту криворіжців, які мешкають у районі дії кар'єрів.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: