Рятувальники Дніпропетровщини розповіли, як безпечно користуватися піротехнікою

АКТУАЛЬНО
28.12.18 - 15:16

У переддень Новорічних свят рятувальники Дніпропетровщини вкотре нагадали головні правила користування піротехнікою.

«Аби свята пройшли безпечно й щасливо, слід пам’ятати елементарні правила користування піротехнікою, як правильно купувати та використовувати такі виробим, - розповів представник Служби порятунку «101» Костянтин Кірпиченко. - По-перше, не намагайтесь виготовити феєрверки самостійно в домашніх умовах.

Не радимо купувати піротехнічні вироби з рук, у місцях стихійної торгівлі. Дешеве, не означає якісне.

Варто користуватися готовими виробами промислового виробництва.

Обираючи серед феєрверків, салютів будьте уважні, читайте інструкцію з використання, зверніть увагу на зовнішній вигляд упаковки. Якщо вона має дефекти – не купуйте цей товар».

 

Піротехнічні засоби повинні купувати лише дорослі. Дітям до 18 років користуватися ними заборонено.

Не менш важливою є підготовка до запуску феєрверку. Спочатку потрібно вибрати зручне місце, яке має відповідати певним вимогам:

- це має бути великий відкритий майданчик, двір, сквер чи галявина, вільні від будівель, споруд та дерев;

-  огляньте, чи немає поряд, у радіусі 50 метрів, пожежонебезпечних об’єктів, лікарень, автомобільних стоянок, дерев’яних сараїв, дитячих закладів з добовим режимом роботи;

-  потурбуйтесь про глядачів. Для цього розташуйте їх на відстані 20-25 метрів від пускового майданчика, обов’язково з навітряної сторони;

-  зверніть увагу, що від розміру місця для запуску залежить, яку піротехніку ви можете застосувати. Якщо ваш двір малий, незручний, ви можете використовувати лише обмежений асортимент іграшок.

Це піротехніка наземної дії: петарди, хлопавки, вогняні дзиги, колеса.

-  не варто запускати феєрверки у вітряну погоду. Вони можуть відхилитись на значну відстань убік.

-  слід пам’ятати, що в кожному феєрверку закладено певний „сценарій”. Якщо раптом сталася якась затримка, у жодному разі не зазирайте всередину, аби перевірити, що там відбувається.

При використанні найпростіших піротехнічних засобів – хлопавок та бенгальських вогнів - слід також дотримуватися певних правил.

Вміст хлопавки вилітає з корпусу під тиском, а тому снаряд заборонено направляти в обличчя та освітлювальні прилади. Хлопавки також не можна використовувати поблизу відкритого вогню, свічок тощо.

Це може призвести до загорання конфеті або серпантину.

 

Пам’ятайте!  Використання піротехнічних засобів становить особливу небезпеку виникнення пожежі та травмування людей. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: