Штрафи й позбавлення волі. В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

СОЦІУМ
10.11.21 - 10:30

8 листопада в Україні набули чинності зміни до законодавчих актів із захисту тварин. За знущання над ними закон передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність. Безвідповідальних господарів та кривдників штрафуватимуть. Тим, хто пропагує жорстоке поводження з тваринами, загрожує до 3 років за ґратами. 

Заборонено вбивати тварин для регулювання їхньої чисельності (отруювання, евтаназії тощо), а також знущання над домашніми й бездомними тваринами (негуманне дресирування, дарування тварини як приза, побиття чи вбивство).

 

 

Забороняється робота пересувних цирків із тваринами, пересувних звіринців, зоопарків, виставок із тваринами. Стежити за дотриманням цієї норми мають місцеві ради.

 

 

Крім того, забороняється використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, для фотосесій (за винятком зоопарків, дельфінаріїв і цирків), утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах або вдома.

 

 

За вигулювання собак без повідця та намордника, неприбирання екскрементів тварини у громадському місці загрожує попередження або штраф від 170 до 340 грн, для посадовців — від 340 до 850 грн.

 

 

Якщо порушення вчинено повторно, штраф сягне від 340 до 510 грн, для посадовців — від 510 до 1020 грн.

 

 

Якщо внаслідок порушень, тварина зашкодила здоров'ю людини або її майну, штраф становитиме від 1700 до 3400 грн з конфіскацією тварини, для посадовців — від 3400 грн до 5100 грн, також із конфіскацією тварини.

 

 

Згідно з законом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на 5 років.

 

 

Крім того, за пропаганду жорстокого поводження з тваринами може загрожувати обмеження волі від 1 до 3 років або позбавлення волі від 2 до 3 років із конфіскацією тварини.

 

 

Джерело: Громадське телебачення

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: