Скандальний генерал Назаров, з вини якого загинули 6 криворізьких десантників, звільнився з армії

РЕЗОНАНС
12.08.19 - 9:25

Генерал-майор Віктор Назаров, якого суд визнав винним у загибелі українських військових у збитому над Луганськом літаку Іл-76, подав рапорт про звільнення зі Збройних сил. За власним бажанням. Нагадаємо, серед загиблих на борту тоді були і шестеро наших земляків - криворізькі десантники Валерій Алтунін, Павло Коснар, Антон Самохін, Євген Резніков, Ілля Гайдук і Станіслав Дубяга. 

"Моє звільнення пов'язане з цією судовою справою", - підтвердив генерал в інтерв'ю Громадському, - я подав рапорт за власним бажанням і чекаю на рішення Генерального штабу та Міністерства оборони. Я вирішив зосередити зусилля саме на кримінальному провадженні, роботі в судах, боротьбі. І моя мета, щоб, врешті, від слова перейшли до діла, і правосуддя було правосудним, і щоб вироки відповідали закону, а не були політично вмотивованими або такими, що спираються на тільки суспільний резонанс".

 

 

На думку Назарова, вирок Павлоградського суду, за яким його було засуджено до 7 років позбавлення волі, незаконний.

 

Захист генерал-майора наполягав на дослідженні висновків експертних установ у Львові і Києві, оскільки вважає, що між результатами цих двох експертиз, проведених у лютому і в травні 2015 року, є розбіжності.

"У 2017-му ми подали апеляцію. Вона тривала протягом року, апеляційна інстанція дослухалася до наших аргументів – призначила повторну експертизу. Вона тривала фактично 9 місяців. Через ліквідацію Апеляційного суду Дніпропетровської області й утворення Дніпровського апеляційного суду, апеляційну скаргу тепер розглядає колегія суддів у новому складі", — пояснив Назаров.

 

Нагадаємо, саме за наказом генерала, у 2014 році в аеропорт Луганська був відправлений військовий літак Іл-76 з 49 чоловіками на облавку.

Серед них були 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу.  Літак з українськими військовими був збитий проросійськими бойовиками. Всі 49 чоловік загинули.

 

Як ми писали, 27 березня 2017 року Павлоградський суд Дніпропетровської області ухвалив вирок Назарову, який у 2014 році обіймав посаду заступника начальника штабу Антитерористичної операції.

Його було засуджено до семи років позбавлення волі. У своєму останньому слові Назаров заявив, що йому особисто ніхто не доповідав про загрозу напередодні катастрофи. Також він зазначив, що літак було збито із зенітної установки, про розміщення якої він не міг знати.

 

У вересні 2017 року розпочали розгляд його апеляції. У січні 2018 року суд призначив повторну експертизу. 

Прикметно, що попри оголошений вирок, у листопаді минулого року Міноборони виділило Назарову службову квартиру в Києві.

 

Наразі генерал звільнився з лав ЗСУ. Чи ж закінчиться на цьому правосуддя?  

 

Відео, відзняте бійцями-десантниками перед їхнім останнім польотом, дивіться нижче.

 

 

Ф

 

 

Фото з відкритих джерел.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: