Скандальний генерал Віктор Назаров, з вини якого загинули 6 криворізьких десантників, вимагає військово-судової експертизи

РЕЗОНАНС
21.02.19 - 16:40

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження у справі скандального генерала Віктора Назарова. 

Як ми повідомляли, Назаров оскаржує вирок Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27 березня 2017 року, згідно з яким його було засуджено до семи років позбавлення волі за службову недбалість.

Генерал-майора Віктора Миколайовича Назарова звинуватили у злочині, передбаченому ч. 3 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби).

 

 

У ході сьогоднішнього судового засідання колегія суддів частково задовольнила клопотання генерала щодо призначення військово-судової експертизи.

Експертизу доручили провести Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Розгляд кримінального провадження буде продовжено після отримання результатів цієї експертизи.

 

Нагадаємо, саме за наказом генерала, у 2014 році в аеропорт Луганська був відправлений військовий літак Іл-76 з 49 чоловіками на облавку.

Серед них були 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу.  Літак з українськими військовими був збитий проросійськими бойовиками. Всі 49 чоловік загинули.

 

Серед них були і шестеро наших земляків - криворізькі десантники Валерій Алтунін, Павло Коснар, Антон Самохін, Євген Резніков, Ілля Гайдук, Станіслав Дубяга. 

 

27 березня 2017 року Павлоградський суд Дніпропетровської області ухвалив вирок Назарову, який у 2014 році обіймав посаду заступника начальника штабу Антитерористичної операції.

Його було засуджено до семи років позбавлення волі. У своєму останньому слові Назаров заявив, що йому особисто ніхто не доповідав про загрозу напередодні катастрофи. Також він зазначив, що літак було збито із зенітної установки, про розміщення якої він не міг знати.

 

Генерал і досі на волі. У вересні 2017 року розпочали розгляд його апеляції. У січні 2018 року суд призначив повторну експертизу. Попри оголошений вирок, у листопаді минулого року Міноборони виділило Назарову службову квартиру в Києві.

 

На одному з останніх засідань журналістам стало відомо, що у своїй апеляції генерал-майор стверджує, нібито його телеграма №104 / АТО про відправку десантників не була наказом, а була лише необов'язковим до виконання проханням....

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: