"Слуги" переводять стрілки? Україна може назавжди залишитися у «зимовому» часі

ДУМКА
12.10.20 - 17:07

У ВР зареєстрували законопроєкт, за яким ми назавжди можемо залишитися у «зимовому» часі. Нардепи пропонують закріпити на території України єдиний київський час і відмовитися від подальшого переведення стрілок на «літній».

Законопроєкт зареєстрував перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук, ідеолог «Слуг народу».

 

Нагадаємо, у ніч із суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня, українцям потрібно перевести стрілки годинника о 4:00 на годину назад, тобто на 3:00. 

 

"Доведено, що перехід на літній час і повернення на поясний негативно впливає на здоров’я людей: погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Прийняття закону забезпечуватиме стабільний природній цикл життєдіяльності людини, сприятиме покращенню стану здоров’я і підвищенню працездатності населення. Крім того, проєкт спрямований на протидію агресії з боку Російської Федерації. Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановлений час держави-агресора — Російської Федерації. Закріплення на всій території України єдиного київського часу дасть змогу зміцнити наші безпекові позиції та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій", - аргументував свою думку автор на сторінці у фейсбук.

 

До слова, 84% громадян країн ЄС віддали голоси за скасування переходу на літній та зимовий час. Європарламент підтримав рішення. З 2021 року кожна країна-член Євросоюзу зможе сама обирати: зберегти чинну систему переведення годинників чи відмовитися від неї. Поки що це питання регулює директива ЄС, яка зобов'язує всі 28 країн-членів переходити на літній час в останню неділю березня, і на зимовий - в останню неділю жовтня.

 

Переводити годинник в Україні почали у 1981 році. 2011 року Верховна Рада намагалася скасувати переведення стрілок на “зимовий” час, і залишитися на літньому. Багато хто вважав, що робиться це, щоб "збігтися в часі з Москвою". Під тиском громадськості постанову скасували. Це пояснювалося невдоволенням жителів Західної України – через надто раннє пробудження, яке шкодило насамперед дітям. 

 

А на думку директора Головної астрономічної обсерваторії НАНУ Ярослава Яцківа, у 2020 році доцільно перейти раз і назавжди не на зимовий, а на літній час.

“Треба жити за сонцем і давати людям можливість більше використовувати світлу частину доби", – наголошує Ярослав Яцків.

 

Українці вже висловлюють у соцмережах свої думки щодо встановлення "зимового часу". Нагадують, що тоді влітку світатиме о 3-й ночі, а взимку сутенітиме о 16-й годині. А що думаєте ви?

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: