Сьогодні – Міжнародний жіночий день! Цікаві традиції різних країн світу

СВЯТО
08.03.20 - 10:21

Сьогодні в Україні відзначають Міжнародне жіноче свято.

У 1977-му році, за ініціативи СРСР, цей день отримав статус міжнародного, і за рішенням ООН почав називатись Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир.

 

У Польщі цей день не є вихідним. Але чоловіки, зазвичай, не забувають вітати жінок. На квіткових базарах з’являються весняні квіти, які надзвичайно швидко розкуповують.

 

У Німеччині свято 8 березня не має великої популярності, цього дня вихідний також не роблять. Раніше, коли Німеччина була розділена на дві частини, Східна вітала жінок, а Західна навіть не чула про таке свято. Сьогодні у деяких засобах масової інформації 8 березня згадують про Міжнародний жіночий день, але тут прийнято вітати жінок у травні на День матері.

 

Не є популярним «Міжнародний жіночий день» і у Франції. Жінок тут вітають у травні, на День матері. До молодих дівчат це свято також не має жодного відношення, їх вітають на День Святого Валентина.

 

В Італії на 8 березня чоловіків не пускають до жіночих компаній. Саме таким чином італійки відзначають свою незалежність і свій жіночий день. Вони йдуть в кафе або бари, п’ють легкі коктейлі. Пізніше прямують до чоловічих стрип-барів, бо тоді для жінок вхід безкоштовний.

 

У Греції на святкуванні «Бабосів» – жіночого свята відзначають найбільш шанобливу і шановану жінку міста чи села. За традицією, жінки користуються своєю тимчасовою владою над своїми чоловіками, обливаючи їх водою.

 

В Україні у 2017-му році тодішній голова Інституту національної пам’яті, а сьогодні - народний депутат Володимир В’ятрович заявив, що на державному рівні варто відзначати лише ті свята, які знаменують переломні або надзвичайно важливі для України події. Державний вихідний на 8 березня пропонували скасувати або перенести на 9 березня (Шевченківські дні).

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: