Сьогодні у Кривому Розі адмінкорпус шахти "Ювілейна" "штурмували" силовики

КОМЕНТАР
11.06.21 - 16:11

Сьогоднішній ранок біля адміністративно-побутового корпусу шахти "Ювілейна" почався несподівано. О сьомій годині сюди прибули поліцейські та представники прокуратури, щоб провести процесуальні дії.

Свій візит силовики мотивували рішенням суду, яке надає їм право на огляд нежитлових споруд гірничодобувного виробницва ПрАТ "Суха балка".

 

Юристи компанії переконані - це порушення чинного законодавства.

"По-перше, будь-які дії процесуального характеру мають вчиняти виключно у робочий час підприємства, а робочий час у нас встановлено згідно з внутрішнім трудовим розпорядком - з 8-ї години ранку до 17-ї години. По-друге, запитання знову ж таки до представників правоохоронних органів, чому огляд відбувається саме так, за участі стількох представників силових структур? З боку представника прокуратури ми не отримали жодного пояснення, більш того, вони  не надали жодного документа, який би містив достатню правову підставу для перебування цих людей на території підприємства", - каже Володимир Заклецький,- адвокат ПрАТ "Суха Балка".

 

Відповідно до ухвали суду, на підприємство мали право потрапити лише по одному представнику прокуратури і поліції.

 

"Під час перевірки їхніх документів ми виявили, що у поліцейського термін дії посвідчення закінчився ще 24 січня 2021 року", - додає Володимир Заклецький.

 

Юристи Сухої Балки наполягають - на огляд підприємства мали законе право лише представник прокуратури та двоє понятих. Вони пройшли медичне обстеження та інструктаж перед спуском у шахту. На ділі ж усе вийшло інакше - силовики штурмували двері передклітного приміщення.

 

Процес виконання процесуальних дій затягнувся. За правилами, кожен, хто спускається до шахти, повинен мати при собі рятувальний прилад. 

 

"Співробітник прокуратури його отримав, але передав іншій особі, яка взагалі не уповноважена брати участь у процесуальній дії. Це порушення, оскільки на одну особу надається лише один "рятівник", - пояснює адвокат ПрАТ "Суха Балка".

 

На підприємстві заявили, що впевнені у своїй правовій позиції і збираються її відстоювати.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: