Спомин серед мальовничих Карпат. Криворізькі пошуковці знайшли німецький цвинтар часів Першої світової

ПОДІЯ
14.07.19 - 14:40

Група українських пошуковців ГО «Союз Народна пам’ять», з якими часто вирушає і наша журналістка Вікторія Сімкіна, перебуває у черговій експедиції. Цього разу пошуковці досліджують хребти на кордоні 3-х областей – Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської.

«Їх четверо. З Києва, Львова, Кривого Рогу, Харкова. Мета розвідки – забезпечити роботою пошукові системи всієї України в наступній Карпатської експедиції 2020, – зазначила Вікторія Сімкіна. – Згідно з попередніми архівними даними, за обраним маршрутом просувалася 69 армія генерала Гаврилова, більшу частину якої складали бійці з України та тодішньої Слобожанщини. Вони йшли з боями і великими втратами, і ховати своїх не встигали. Це зробимо ми».

 

Учора пошуковці обстежили вершину гори Горб і за розсипами гільз дізналися цікаву інформацію про бої у цьому районі в січні 1915 року.

 

«На самій вершині – ціла мережа німецьких фортифікаційних споруд, що добре збереглися. Війська РІА, судячи з гільз, були розташовані біля підніжжя півкільцем, – розповідає наша журналістка. – Потім був наступ. Німців поклали тоді багато. Пошуковики знайшли покинутий військовий німецький цвинтар неподалік від місця прориву. Решта пішли по крутому схилу або їх було взято в полон».

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: