Стовпи розбрату. На Макулані люди протестують проти встановлення нових стовпів освітлення

СОЦІУМ
20.08.20 - 15:12

З минулого тижня на Макулані зростає невдоволення місцевих мешканців. Причина - роботи з заміни зовнішнього освітлення. Нові залізобетонні стовпи не влаштували місцевих. Старі тоненькі ставили ще 30 років тому словацькі будівельники. Нині їхній термін придатності збіг - такого висновку дійшли члени експертної комісії, яка провела дослідження за технічним проєктом. 

«Велика частина старого освітлення - у незадовільному стані, нормально функціонує тільки 35%. Мережі, які знаходяться під землею, теж частково вийшли з ладу. І 35% мереж вже винесені з-під землі і перенесені у повітря. Стовпи також частково пошкоджені», - коментує Сергій Логвінов - в.о. голови Центрально-Міської райради.

 

 

Саме тому виникла потреба замінити старі стовпи на нові, залізобетонні, із сучасним світлодіодним освітленням. Та декому з мешканців Макулану таке нововведення не сподобалось. 

 

 

«Стовпи, через які уся метушня, ще словаки ставили. Наш мікрорайон збудований за європейським зразком. Замість того, щоб зберегти, беруть та все руйнують», - пояснює свою позицію один із мешканців Всебратського. 

 

 

Люди впевнені, що такі стовпи порушують архітектуру Макулану. 

 

 

«Такі стовпи нас не влаштовують! У нас затишні двори і гарні ліхтарі. Так, подекуди вони пошкоджені, але ж їх можна відреставрувати!», -  каже пані Марина, місцева мешканка. 

 

 

Краса красою, та технічні норми ніхто не відміняв, - аргументують у райвиконкомі. 

 

 

«Жодна експертиза, жодний проєктний інститут не дадуть заключення по проєкту стовпів, у яких закінчився термін експлуатації. Цей стовп знизу зварений на куточках, інший - стоїть косо після удару автівки, не відрихтувати вже. Біля сусіднього будинку кабель стирчить з-під землі. От когось вдарить струмом, що ви тоді скажете?» - апелює Сергій Логвінов.

 

 

Якщо опори не можна відремонтувати - то хоча б замінити їх на подібні, більш витончені, - така пропозиція прозвучала сьогодні на громадському зібранні. Там вирішили тимчасово припинити монтажні роботи. 

 

«Ви хочете, щоб цей проєкт скоригували. Ми не будемо продовжувати роботи, але я нагадую, що є таке поняття – формування бюджету. Ось на цей рік відсутні кошти на коригування. Тому це питання будемо закладати у бюджет вже на 2021 рік, з урахуванням побажань жителів Всебратського», - пояснив мешканцям Іван Карий, директор міського департаменту розвитку інфраструктури міста. 

 

 

Це означає, що коригування проєкту можливе не раніше наступного року, якщо депутати міськради на грудневій сесії закладуть на це кошти в бюджет. А до того часу планують провести ряд слухань із залученням фахівців та мешканців житломасиву. 

 

 

Тим часом, залізобетонні стовпи підрядники обіцяють демонтувати і вивезти за два тижні, а на їхнє місце повернути близькі серцю макуланівців старі "словацькі" опори. Між тим, питання освітлення житломасиву так і залишається відкритим...

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: