Тариф на тепло для криворіжців до кінця опалювального сезону не зростатиме

ВАЖЛИВО
09.02.21 - 16:43

Тарифи на тепло в цьому опалювальному сезоні не збільшаться - Асоціація міст України та уряд підписали Меморандум. Домовленості про те, що тарифи на тепло зростати не будуть, вдалося домогтися 20 січня на урядовій нараді за участі Прем'єр-міністра України, мерів великих міст, в тому числі й мера Кривого Рогу Костянтина Павлова, представників НАК «Нафтогаз» та Офісу Президента.

У підсумку, після складних перемовин, сьогодні був підписаний Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, НКРЕКП і НАК «Нафтогаз».

 

Меморандум закріплює положення, на яких наполягали мери міст, - тариф на тепло і гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ у необхідних обсягах, що забезпечить стійкий перебіг опалювального сезону.

 

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, АМУ спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти. В Асоціації міст України підкреслили важливість компромісу для людей.

 

«Підписаний Меморандум - результат непростого, але дієвого діалогу між центральною владою і місцевим самоврядуванням. Насамперед, важливий результат для жителів нашого міста і всіх міст країни. Ми сподіваємося, що уряд забезпечить виконання всіх домовленостей», - підкреслив мер Кривого Рогу Костянтин Павлов.

 

Завдяки наполегливим діям Асоціації міст України, уряд визнав, що проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками в результаті державного регулювання, потребують вирішення на центральному рівні. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування. Для більшості підприємств теплоенергетики в містах України, як і для Криворізької тепломережі, тарифи на тепло, що постачають населенню, встановлює НКРЕКП на підставі розрахунків ціни на газ, електроенергію та водопостачання, вартість яких в сукупності становить 80-90% в тарифах на тепло.

 

Тому різке підвищення цін на енергоресурси неминуче тягне за собою збільшення вартості теплопостачання. Щоб не допустити цього і мінімізувати тарифи мерами і була ініційована зустріч з урядом і підписання Меморандуму.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: