Ті, хто ґарує під землею, сьогодні - ваше свято! В Україні відзначають День шахтаря

СВЯТО
25.08.19 - 10:19

В останню неділю серпня своє професійне свято відзначають мужні люди, чия нелегка праця - запорука успішного розвитку економіки. Цього року дата припадає на 25 серпня.

Від кількості та якості добутої шахтарями сировини залежить, чи буде тепло в наших оселях взимку.

 

День шахтаря було офіційно затверджено в СРСР з подачі міністрів вугільної промисловості Засядька й Оніка 10 вересня 1947 року. Уперше це свято відзначали 29 серпня 1948 року.

 

А 31 серпня 1935 року шахтар Олексій Стаханов, завдяки особливим умовам організації праці, встановив рекорд: за 5 годин 35 хвилин видобув 102 тонни вугілля - 14 норм. З цього часу в історію увійшли слова «стахановець», «стаханівський рух», «працювати по-стаханівськи». В Україні День шахтаря було встановлено у 1993 році указом президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників вугільної промисловості.

 

День шахтаря широко відзначають концертами просто неба і народними гуляннями. Але сьогодні - не тільки свято, в цей день також згадують тих, хто віддав своє життя шахтарській справі. Тому святкові заходи традиційно починаються з покладання квітів до пам'ятників загиблим шахтарям.

 

У цей день вітають всіх, хто працює в шахтах - гірників, прохідників, гірників-підривників, техніків, механіків, електро-слюсарів, машиністів.

 

Вітаємо тих, хто ґарує під землею!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: