"Ті, хто зараз звинувачує місто в допомозі лікарням і закупівлі обладнання, що рятує життя, не вміють рахувати або виконують чиєсь замовлення"

ПРЯМА МОВА
19.11.21 - 10:07

Головна лікарка інфекційної лікарні Кривого Рогу Олена Партоєва різко прокоментувала поширену з посиланням на Державну фіскальну службу України інформацію про завищення вартості придбаного містом обладнання.

"У тих, хто зараз звинувачує місто у допомозі лікарням та закупівлі обладнання для порятунку життів криворіжців на початку пандемії, або дуже коротка пам'ять, або вони рахувати не вміють, або виконують певне замовлення.

 

По-перше, спочатку перевіряльники порахували вартість лише однієї частини закупленої нами апаратури для діагностики ковіду, хоча ми де-факто закупили три частини комплексу за фактичною загальною вартістю 5 млн.грн. Підкреслю, без будь-якої частини цей комплекс - це просто купа металобрухту, він не зможе працювати. Причому ми показали перевіряльникам цю апаратуру: ось вона, встановлена, ось три частини, все працює – нуль реакції. Чому?

 

По-друге, завдяки допомозі міста нам вдалося тоді, у 2020 році, на самому початку пандемії, закупити апаратуру, яка в буквальному сенсі врятувала життя сотень криворіжців. Такої апаратури тоді в місті не було – люди по 2 тижні чекали на аналізи з області. Згадайте початок пандемії – в країні хаос, обладнання немає, засобів захисту немає, нічого немає і при цьому допомоги від держави лікарні не отримували жодної! Де-факто все взяло на себе місто. І лікарі, і люди за це досі дякуюють. 

 

По-третє, таке відчуття, що комусь по нас потрібні гучні заголовки. Але крім цього, нічого за фактами немає. Я на 100% впевнена у неспроможності всіх цих звинувачень. Ми продовжуємо спокійно працювати, рятувати життя та лікувати криворіжців», - заявила Олена Партоєва.

 

Довідково. З початку пандемії, в лютому 2020 року, інфекційна лікарня була перепрофільована - 180 ліжок обладнані для надання допомоги пацієнтам тільки з COVID-19, а з березня 2021 року ще додатково - 25 ліжок (всього - 205 ліжок). Міським коштом закуплено нове діагностичне обладнання: ЕКГ-апарати, ШВЛ, отримані 203 кисневі концентратори, а також засоби особистого захисту для медперсоналу, дезінфекційні засоби, водонагрівачі, рециркулятори, холодильники, електрокардіограф, дефібрилятор, напівавтоматичний біохімічний аналізатор. За рахунок міського бюджету проводиться капремонт будівлі головного корпусу лікарні. Завершено ремонт та введено в експлуатацію ПЛР-відділ клініко-діагностичної лабораторії лікарні. Загалом за час пандемії з міського бюджету спрямовано майже 200 млн. гривень на боротьбу з коронавірусом. Закуплено обладнання, тести, засоби індивідуального захисту, кисневі установки. Не було жодного випадку, щоб комусь не вистачило кисню чи апарату ШВЛ. За норми 80%, майже 99% ліжок забезпечені киснем. Також зараз тривають роботи з установлення систем централізованої подачі кисню в лікарнях №№ 1, 5, 7, 10, 17 та інфекційній лікарні. У 16-ій міськлікарні вже працює 198 точок централізованої подачі кисню.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: