У деталях. Як убезпечити себе від підробок на ринку автозапчастин

БІЗНЕС
30.07.21 - 12:49

При покупці запчастин для свого автомобіля власник замислюється, які з них вибрати. Нестачі деталей на ринку немає, але при цьому існує величезна кількість неякісного товару. Убезпечити себе від підробок хочуть всі автолюбителі, але зробити це буває важко. 

Звичайно, є відзнаки, за якими можна визначити неякісні деталі. Це відколи, шорсткості в тих місцях, де їм не місце, задирки та інше. Навіть якщо у вас немає можливості купити запчастини в фірмовому магазині, або ви хочете істотно заощадити, звертати увагу на такі недоліки потрібно. Адже запчастини без відзнак виробляються з невідомих матеріалів і не проходять контролю якості, а значить, не можуть гарантувати вам безпеку.

 

Кращими прийнято вважати оригінальні деталі. Але і оригінали діляться на кілька груп. На Автопро представлений широкий асортимент деталей за різною ціною.

Відмінності оригінальних і неоригінальних деталей

 

Оригінальними прийнято вважати запчастини, якими постачають конвеєри підприємств складальників автомобілів. Основна маса таких деталей замовляється у інших заводів. Це:

•    Запчастини оптики;

•    Електричні;

•    Різні типи підшипників;

•    Деталі підвіски і гальмівної системи;

•    Автомобільні мастила та інші технічні рідини.

 

 

Самі автомобільні компанії виробляють мінімум комплектуючих. Заводи - виробники деталей відправляють свою продукцію не тільки збирачам, а й на вторинний ринок. При цьому деталі за якістю однакові, але все ж мають деякі відмінності:

•    Оригінальні продаються за вищою ціною і відзначаються маркою автомобіля;

•    Деталі для вторинного ринку коштують дешевше і відзначаються брендом виробника.

 

 

Крім того, особливість сучасного автопрому в тому, що автомобілі різних марок і цінових сегментів можуть мати в конструкції однакові вузли, деталі і навіть платформи. І про це відомо як продавцям запчастин, так і працівникам СТО.

 

Запчастини для вторинного ринку бувають різними за своєю якістю. На вторринку запчастини поставляються різними заводами. Одні мають високу якість, інші - ні. Покупцеві потрібно бути уважним, купуючи запчастини невідомо де. Якщо немає можливості придбати їх у фірмовому магазині, то можна скористатися офіційним сайтом компанії і знайти авторизовані точки. Вони можуть перебувати в різних місцях і в мережі. Відомо, що скупий платить двічі. Відносно деталей формула інша: платити доведеться чотири рази. Два – за деталь, два – за її установку.  

 
Якщо ви бачите запчастини без розпізнавальних знаків, то це напевно підробки. У цьому випадку вимагайте у продавця надати сертифікат відповідності товару прийнятим українським і міжнародним нормам. Виробники зазвичай дають постачальникам копії сертифікатів, а ті розмножують їх і постачають необхідними документами точки роздрібного продажу. Разом з тим, перед покупкою потрібно подумати, як буде встановлюватися запчастина.

 

 

Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: