У Кривому Розі call-центри збирали персональні та платіжні дані українців для замовників з РФ

КРИМІНАЛ
14.06.21 - 12:38

У Кривому Розі та Кропивницькому діяли call-центри, які віддалено надавали послуги комерційним структурам країни-агресорі та Криму, у тому числі санкційній компанії «Яндекс», - повідомляє пресслужба СБУ.

Оператори call-центрів збирали персональні дані, реквізити платіжних карток та засоби доступу до банківських рахунків, електронних грошей і електронних платіжних систем своїх українських клієнтів. Ймовірно, ці бази даних передавали замовникам з країни-агресора, цю інформацію перевіряють. 

 

Call-центри не були зареєстровані в Україні як суб’єкти господарської діяльності, тож організатори ухилялися від сплати податків і обов’язкових платежів до держбюджету. 

 

Ділки залучили до 150 операторів, які працювали у дві зміни.

 

В офісних приміщеннях call-центрів правоохоронці вилучили понад 100 магнітних носіїв інформації, 120 комп’ютерів з програмним забезпеченням російської компанії «Яндекс», 4 сервери, документальні матеріали, свідоцтва та ліцензії, видані фіскальними органами РФ.

 

Одному з організаторів повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 200 КК України та обрали запобіжний захід.

 

Досудове слідство триває. 

Фото з сайту СБУ.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: