У Кривому Розі проходить IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні

СВЯТО
14.10.21 - 12:52

Всеукраїнський фестиваль козацької пісні було засновано та вперше проведено 2017 року з ініціативи Криворізького міського голови Юрія Вілкула. Відтоді Кривий Ріг 14 жовтня (за винятком 2020-го, коли фестиваль не проводили через карантинні обмеження) перетворюється на вокальний арт-майдан, де виконують автентичні козацькі пісні. Із року в рік обмінятися творчими здобутками, зануритися в світ козацтва до Кривого Рогу приїздять виконавці та колективи з різних областей України.
 

14 жовтня українці відзначають одразу три великі свята – День захисників і захисниць України, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. У Кривому Розі проходить кілька масових заходів національного та міського рівнів: Всеукраїнський напівмарафон «Сталевий забіг» (Steel Run), свято «Нащадки Мамая», IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні. Цього дня у нашому місті був зафіксований національний рекорд з наймасовішого виконання пісенного твору «Хай живе вільна Україна». 

«Кривий Ріг — це споконвіку козацький край. За легендою, наше місто заснував козак Ріг. Завдяки гетьману Калнишевському закладено Поштову станцію та наше місто. На території Криворізько-Нікопольської єпархії розташовувалися шість із восьми запорозьких січей. Ми зберігаємо нашу історію та козацький епос, що дійшов до нас, у тому числі - у вигляді козацьких пісень. Тому започаткували Всеукраїнський фестиваль. Цьогоріч він об’єднав 60 аматорських хорових та вокальних  колективів, прихильників народної творчості з Кривого Рогу, інших міст Дніпропетровської та Кіровоградської областей. У фестивалі беруть участь понад тисяча учасників віком від 10 до 80 років», - сказав в. о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул на відкритті фестивалю.

Юрій Вілкул підкреслив, що козаки є прикладом непохитної лицарської доблесті, мужності та вірності рідній землі. Козацькі подвиги закарбовані в думах і піснях, увійшли до легенд, стали символом волелюбного духу українського народу. 

 

«У Кривому Розі ми шануємо та розвиваємо козацькі традиції. Останніми роками у місті встановлені три пам’ятники, пов’язані з героїчним минулим: «Козак Кривий Ріг», «Козак Мамай» та пам’ятник Петрові Калнишевському – останньому кошовому отаману», —  сказав очільник міста. 

У програмі святкових заходів Всеукраїнського фестивалю козацької пісні — виступи різновікових творчих колективів, виконання українських пісень козацької доби. Майстри образотворчого та декоративного мистецтва влаштують виставки та майстер-класи. У семи козацьких куренях від кожного району міста гостей свята частуватимуть стравами козацької кухні та розважатимуть козацькими забавами.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: