У Кривому Розі завершується оновлення амбулаторій для мешканців Довгинцівського району

БЛАГОУСТРІЙ
26.11.21 - 11:15

У Кривому Розі для мешканців міста функціонують 50 сучасних амбулаторій. На завершальному етапі - ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 на вул. Мухіної, 2. Це спільний проєкт міста у співпраці з іноземними партнерами.

Голова Громадської ради при виконкомі міськради Олександр Вілкул провів робочу нараду з будівельниками та медичним персоналом закладу щодо ходу ремонтних робіт.

 

«Навіть у непростих умовах економічної кризи та  пандемії - в місті проводиться оснащення і ремонт лікарень. За медичною реформою зараз лікарні діляться на 2 рівня: первинка (сімейні лікарі, амбулаторії) та вторинка (лікарні, де є стаціонар). Лікарні другого рівня, які раніше були у обласній власності, Кривому Рогу передали лише 2 роки тому й у місті одразу розпочали їх ремонтувати. Зараз роблять новий корпус інфекційки, завершено нове ЛОР- відділення в тисячці, в 7 лікарнях йдуть роботи щодо установлення централізованої подачі кисню. Наступний рік - це великі проєкти по 8-й, 3-й та 17-й лікарнях. У партнерстві з Українським фондом соціальних інвестицій у місті реалізується 4 соціальні проєкти. Один із них - капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6, де після ремонту будуть обслуговувати понад 10 тисяч мешканців Довгинцівського району. В оновленій амбулаторії лікарі будуть приймати пацієнтів у просторих та обладнаних кабінетах з сучасним оснащенням», - зазначив Олександр Вілкул.

 

Роботи щодо оновлення амбулаторій тривають з квітня цього року. Наразі проведено 75% будівельно-монтажних робіт: завершені електромонтажні роботи, замінені металопластикові вікна та двері, обшиті стіни гіпсокартоном та розпочато їх фарбування, облаштовано новий пандус. Повністю проведені роботи по водопостачанню та опаленню. Зараз будівельники розпочали встановлення нової сантехніки. Також тривають роботи з благоустрою прилеглої території.

 

Крім того, триває процес оснащення амбулаторії новим обладнанням. У співпраці з УФСІ  медики отримали гематологічний аналізатор, апарат ЕКГ, небулайзери, тонометри, різноманітні тест-системи. Незабаром очікується постачання медичних, офісних меблів та медичного оснащення.

 

Консультантка з розвитку потенціалу громад Східного регіонального представництва УФСІ Тетяна Скляренко підкреслила:  «В місті вже реалізовані два спільних  проєкти – житло для переселенців та  завершена термомодернізація дитячого садка №255 на Інгульці, тривають роботи з капремонту амбулаторій в Довгинцівському районі та житловому масиві Інгулець. І вже почалися роботи з виготовлення документації для капітального ремонту відділення гострого інфаркту лікарні №2 та клініко-діагностичній лабораторії міської інфекційної лікарні №1. Усі наші проєкти реалізуються  з коштів гранту Уряду Німеччини, наданих через німецький банк розвитку KfW, проте без підтримки громади та керівництва міста їх неможливо було б упровадити. Високу оцінку нашій співпраці дала й Генеральний Консул Німеччини пані Таня Байєр під час візиту до Кривого Рогу». 

 

Незважаючи на системні проблеми з фінансуванням лікарень, які за реформи стали автономними і мають отримувати кошти з НСЗУ, за останні роки в місті побудовані і реконструйовані вже 50 нових амбулаторій. Після передачі лікарень місту, відкрито сучасний кардіологічний центр з двома ангіографічними відділеннями в лікарні №9, відремонтовано 10, 11 лікарні, лабораторія в лікарні №16, в багатопрофільній лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу та додаткове ангіографічне відділення.

 

У 2021 році в міському бюджеті на підтримку та розвиток медицини (оплату енергоносіїв, закупівля обладнання тощо) передбачено майже 260 млн грн. У тому числі на виплату зарплати лікарям, у зв'язку з недофінансуванням з боку НСНУ, вже спрямовано понад 21 млн грн. Також місто виділило лікарням додатково 6 млн грн на підготовку до опалювального сезону.

 

Фото: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: