У Кривому Розі знову обговорювали проблеми роботи підприємств "Рудомайн" та "УГК" у центрі міста

ЕКОЛОГІЯ
03.12.21 - 13:55

У Кривому Розі діє робоча група з проблемних питань роботи підприємств «Рудомайн» та «Українська гірничодобувна компанія», які ведуть розробки кар'єрів у центрі міста. На друге засідання робочої групи було запрошено місцевих жителів, представників гірничодобувних підприємств, державних контролюючих органів, громадськості.

«Рудомайн» та «УГК» наполягають, що мають усі дозволи від державних органів, держінспектор управління Держпраці підтверджує, що вони можуть підривати 4-5 разів на місяць та «питань до них немає». Але місто, хоча за законом і не має функцій контролю, наполягатиме на виконанні підприємствами екологічної програми.

 

Директор «УГК» Сергій Генкуленко, який представляв інтереси обох гірничодобувних підприємств, наголосив, що підприємства мають дозвільні документи, отримані в Києві від Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів, Держспоживслужби, Державної служби геології та надр України, щодо обсягів роботи цих підприємств.

 

Міські служби не мають функції контролю та важелів впливу на підприємства. Проведення перевірок та покарань за порушення – це функції лише державних відомств. Але попри те, що дозволи видавали держоргани, міська влада разом із жителями міста наполягає на виконанні екологічної програми підприємствами «Рудомайн» та «Українська Гірничодобувна компанія».

 

Представники Екологічної інспекції та Держпродслужби, як єдині контролюючі органи, які відповідно до законодавства можуть контролювати підприємство, доповіли, що за виявленими порушеннями видали відповідні приписи та їх виконання перевірятимуть у лютому 2022 року.

 

Начальник Криворізького відділу Головного Управління Держпродслужби повідомив про проведену перевірку підприємства «Рудомайн», яка закінчилася у п'ятницю – 26 листопада.

«Ми склали акт перевірки, який підписано з боку підприємства із запереченнями. А також маємо розпорядження, що надійшло на адресу підприємства щодо виявлених порушень та відповідного реагування на виявлені порушення. Його виконання перевірятиметься у лютому 2022 року», - зазначив В.Барабаш.

 

Як зазначив заступник начальника управління – начальник офісу екологічної інспекції України Олександр Скакальський, ними було проведено перевірку «Рудомайну» та складено акт, який вручили представникам підприємства. На розгляд плану гірничих робіт на 2022 рік Анатолій Лобза, держінспектор управління Держпраці – служби, що видає дозволи, головний офіс якої знаходиться у Києві, зазначив, що у підприємств «Рудомайн» та «Українська Гірничодобувна компанія» є всі дозвільні документи.

 

«Це і гірський відвід, і дозвіл на користування надрами та всі дозволи на роботу підвищеної небезпеки. Також на техніку та всі види робіт. По 2021 року практично виконані всі показники і з видобутку, і по розкришу. Запитань у нас до них щодо програми немає. Я підтверджую, щоб виконати цю програму, підривати потрібно 4-5 разів на місяць», - сказав Лобза.

 

Ця інформація від державного інспектора викликала подив у представників криворізького загалу, оскільки до цього йшлося про один вибух на місяць. Спільно з представниками контролюючих органів та громадських організацій, було обговорено спільні дії для захисту криворіжців, які проживають у зоні впливу роботи підприємств.

Комісія запланувала чергове засідання наступного тижня.

 

Раніше в.о. міського голови Ю.Вілкул надіслав листи до центральних відомств, у тому числі до Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України, яке видало позитивні висновки щодо оцінки впливу на навколишнє середовище від запланованої діяльності кар'єрів; до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної держадміністрації, що видало дозволи на викиди; до Держслужби з питань захисту прав споживачів, яка встановлювала межі санітарно-захисних зон кар'єрів; до Державної екологічної інспекції України; до керівництва Національної поліції та Держслужби з питань праці. У надісланих листах міська влада вимагає відреагувати на вимоги криворожан, щоб захистити їхні конституційні права на безпечні для здоров'я та життя умови проживання.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: