У новому бюджеті Кривого Рогу збережено безкоштовний проїзд у комунальному транспорті

АКТУАЛЬНО
24.11.21 - 13:51

Сьогодні на сесії міськради депутати більшості фракцій ухвалили представлений мерією бюджет міста на 2022-й рік. У ньому передбачені безкоштовний проїзд для містян, соціальна підтримка більш ніж 140 тисяч мешканців, збереження ДЮСШ, Палаців культури та інші соціальні програми.

Попри те, що депутати фракції «Слуга народу» не підтримують безкоштовний проїзд та соціальні програми виплат для криворіжців, і попри те, що вони голосували проти закупівлі для міста нових трамваїв, загалом вони також підтримали кошторис.

 

Програму Вілкула-Павлова з безкоштовного проїзду для всіх жителів міста почали запроваджувати з 1 січня цього року. Повністю вона запрацювала вже з 1 травня.

 

Це унікальна програма, якої немає в інших містах країни. За час її дії, кількість криворіжців, які віддають перевагу комунальному транспорту, зросла на 30%.

 

Таким чином, сім'я з 4 осіб економить до 6000 грн річного сімейного бюджету при ціні квитка в 2,5 грн. А за ціною 8 грн, як у Дніпрі, Києві, Маріуполі та інших містах - економія становить близько 20 тис грн на рік для кожної криворізької родини.

 

Депутат від Блоку Вілкула «Українська перспектива» Олександр Пискун наголосив: «У дуже непростих умовах міська влада зберегла усі соціальні програми. Це реальна підтримка для сотень тисяч людей сьогодні. Безкоштовний проїзд – одна з таких програм. Знаю, на міську владу чинять тиск різними перевірками, зокрема, й за цією програмою. І рішуча позиція міської влади щодо відстоювання інтересів криворіжців заслуговує на щиру повагу».

 

Як було наголошено, безкоштовний проїзд зберігається, незважаючи на те, що раніше надіслані з Києва перевіряючі держаудитслужби наполягають, що це «порушення», а ціна проїзду, на їхню думку, має становити повну собівартість – 14 грн. Загалом пріоритет ухваленого бюджету міста на 2022 рік – соціальний захист криворіжців. На соціальні статті передбачено понад половину видатків – 57%.

 

«Соціальний захист криворіжців – наша принципова позиція, і її відстоюватимемо на користь мешканців міста» – наголосив в.о. міського голови Юрій Вілкул.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: