У стаціонарі до 90% хворих на ковід криворіжців мають тяжкий перебіг недуги, - Костянтин Мурашко

ПРЯМА МОВА
16.04.21 - 14:25

На сьогодні у Кривому Розі обладнані 1900 ліжок для лікування хворих на ковід. На цих ліжках зараз лікуються 1380 пацієнтів, які мають вже підтверджену хворобу або ж підозру на стадії лабораторного дослідження.

Про це у своєму інтерв'ю телеканалу "Рудана" розповів керівник міського управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко. 

 

"У наших лікарнях немає пацієнтів із легким ступенем перебігу хвороби. 85-90% мають тяжкий або середній ступінь важкості. Виділені ліжка, які забезпечені киснем. Цей показник дуже важливий, держава його контролює. Наразі таких ліжок у нас 1508 серед 1900. Важливий показник, який ми теж враховуємо, це кількість хворих, які потребують кисневої підтримки. Це майже 66%. Ми розуміємо, якщо зростання захворюваності на ковід не зупиниться, то ліжковий фонд потрібно буде розширювати. Усі наші заходи зараз спрямовані на те, щоб пацієнти почувалися безпечно та захищено. Амбулаторно лікуються ще 3,5 тисячі пацієнтів. Це дуже велика цифра, і вона значно перевищує кількість тих, хто лежить у стаціонарі", - розповів Костянтин Мурашко.

 

За словами головного медика Кривого Рогу, протоколи лікування хворих на ковід змінюються. Останні зміни були у квітні цього року: залучають нові противірусні препарати, антибіотики або препарати, дієві при цьому захворюванні. Сімейні лікарі діють відповідно до алгоритму і знають, який препарат слід призначити, коли хвороба триває добу, три доби тощо. Критичні терміни - це початок захворювання, перша, друга, шоста, десята - чотирнадцята доба, а також шістнадцята - двадцята.

 

"Тому пацієнт має не панікувати, а одразу ж зателефонувати своєму лікарю, - каже Мурашко. - До слова, у нашому місті є мешканці, які ще не уклали декларації з сімейними лікарями. Але їм не слід хвилюватися, вони можуть звернутися по допомогу до найближчого лікувального закладу (амбулаторії, лікарні). Ніхто не має права відмовити у допомозі! Хочу звернутись до всіх наших мешканців з нагадуванням - до хвороби слід ставитися відповідально, спокійно виконувати все те, що виконують люди у всьому світі. На жаль, є категорія людей, які й досі не вірять у пандемію і переконані, що їх це не стосується. Буває, звертаються до медиків тоді, коли вже задихаються, не вистачає кисню. А дорогоцінний час уже минув".

 

Нагадаємо, у Кривому Розі завершили вакцинацію препаратом AstraZeneca (CoviShield). До міста надійшло 7390 доз цієї вакцини. Нею щепили 7389 осіб. Для проведення наступного етапу, місто почало отримувати китайську вакцину CoronaVac. Вже надійшли 647 доз - для щеплення маломобільних груп населення, людей із інвалідністю, соціальних працівників, освітян, які братимуть участь в організації та проведенні ЗНО. 

 

Як ми писали, Сьогодні в аеропорту «Жуляни» приземлився літак із першими дозами вакцини Pfizer-BioNTech. 117 тисяч доз вакцини доставили в межах глобальної ініціативи COVAX. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: