У Стамбулі розпочалися Дні українського кіно. Турецькій публіці покажуть фільм, знятий у Кривому Розі

КУЛЬТУРА
29.11.19 - 12:37

У Стамбулі вперше розпочалися Дні українського кіно. Турецькій публіці покажуть і фільм, відзнятий у Кривому Розі.

У програмі масштабного кінематографічного проєкту, який відбувається в Туреччині вперше, - фільми: «Кіборги», «Чужа молитва», «Тіні забутих предків», «Фокстер і Макс», допрем’єрний показ фільму "Толока", короткометражні стрічки «Анна», «На своїй землі», «Домовина», «Серцеїдка», «Клоун», - повідомляє Укрінформ.

 

«Український кінематографічний проєкт такого масштабу не лише в Стамбулі, а й по всій Туреччині, відбувається в історії українсько-турецьких відносин вперше. Турецький глядач уже мав можливість познайомитися із сучасним українським кіно в межах міжнародних кінофестивалів, які проходили в Туреччині. Як офіційний представник України, з гордістю можу сказати, що ці фільми завжди отримували нагороди», - наголосив у вступному слові генеральний консул України в Туреччині Олександр Гаман.

 

Ініціативу проведення Днів українського кіно в Стамбулі активно підтримала турецька сторона - кінопокази відбуваються в самому «серці» міста – на проспекті Істікляль, в кінотеатрі Grand Pero Cinemo.

 

«Проведення такого кінофестивалю, перегляд фільмів дає можливість перенестися в ті країни та місця, де ми ніколи не були, познайомитися з іншими культурами. Сьогодні відкриваємо фестиваль українського кіно й маємо надію та впевненість, що наша дружба буде продовжуватися», - сказав мер стамбульського муніципалітету Бейоглу Хайдар Алі Йилдиз.

 

Перший день 4-денної кінопрограми відкрила унікальна чорно-біла німа стрічка «Тамілла», створена в Україні наприкінці 20-х років минулого сторіччя метром турецького кінематографа Мурсіном Ертугрулом, віднайдена в українських архівах на прохання Музею кіно в Стамбулі, Центру вивчення турецького кінематографа та театру.

 

У програмі перегляду першого дня – короткометражний фільми «Анна», знятий у Кривому Розі.

 

Як ми писали, в травні фільм "Анна" потрапив до конкурсної програми короткометражних стрічок 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю. 

У нашому місті кінематографісти побачили образ сходу України. Конкретної прив'язки до бойових дій у фільмі немає. Автори кажуть, що їм знадобилось пострадянське українське індустріальне місто, його атмосфера. У фільмі піднімається гостра для всієї країни тема секс-туризму.

 

Детальніше про цю картину ми писали тут.

 

Також у Туреччині покажуть стрічки «На своїй землі», «Домовина», «Серцеїдка», «Клоун», які представив генеральний продюсер проєкту "Дивись українське!" Андрій Різоль.

«Ці п’ять короткометражних фільмів різножанрові, вони розповідають про те, що зараз хвилює українців. Вони стануть доповненням до кінематографічної палітри, розуміння того, що відбувається в українському кінематографі», - звернувся Різоль до глядачів.Він розповів, що головний месседж, з яким українські митці приїхали представляти сучасне українське кіно до Стамбула, про те, що Україна – велика та цікава культурна і кінематографічна країна, та висловив надію, що Дні українського кіно відбуватимуться в Стамбулі на постійній основі та стануть традиційними.

 

29 листопада покажуть фільм «Кіборги», в суботу – «Чужа молитва», які представить український режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: