У Туреччині - локдаун і комендантська година. Що треба знати українським туристам?

АКТУАЛЬНО
27.04.21 - 9:42

Через складну ситуацію з коронавірусом, у Туреччині з 28 квітня до 17 травня вирішили запровадити локдаун. 14 квітня у країні вже посилювали карантин, однак суттєво зменшити кількість нових випадків це не допомогло.

Про запровадження локдауну повідомив президент країни Реджеп Таїп Ердоган. У Туреччині припинять роботу всі підприємства, окрім тих, які включило до переліку Міністерство внутрішніх справ. Усі поїздки між містами можна буде здійснювати лише за наявності дозволу, а міжміський громадський транспорт зможе працювати з 50-відсотковим заповненням. 

 

На час локдауну в країні припинять навчання в усіх установах, зокрема дитячих садках, а очні іспити скасують. У неділю не працюватимуть ринки, а в інші дні — лише в окремі години.

 

Туристичний сезон у країні вже розпочали. Нові обмеження більше стосуються туриста внутрішнього, ніж закордонного. Іноземцям дозволяють гуляти навіть у комендантську годину.

 

ТЕСТ ТА РЕЄСТРАЦІЯ ЗА 72 ГОДИНИ

 

Для українців, які їдуть у Туреччину або повертаються з Туреччини в Україну, обов’язковою умовою для подорожі є наявність лабораторного висновку про негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не більш як за 72 години до початку подорожі. Це додає клопоту, але не є критичною умовою. Тест у Туреччині все частіше можна зробити навіть у готелі.

 

Ще одна умова в'їзду в країну – заповнення електронної форми на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини. Її слід заповнити не раніше ніж за 72 години до початку подорожі.

 

На основі заповненої форми, кожному туристу присвоюють унікальний код (HES-код), за яким відстежують переміщення людей, що можуть або вже є інфікованими. Також за цим кодом МОЗ може вас попередити про те, що під час перельоту ви мали контакт з ковід-інфікованим, якщо у когось із пасажирів літака буде виявлено COVID-19 після прибуття в країну. HES-код знадобиться і під час відвідання торговельних та розважальних центрів.

Заповнення електронної форми ввели на заміну отримання HES-коду за номером телефону. Це викликало складність, бо доступ до реєстрації мали лише номери турецьких операторів. Тепер процедуру спростили.

 

За даними Університету Джонса Гопкінса, у Туреччині уже підтвердили понад 4,6 мільйона випадків COVID-19. Із них понад 38 тисяч людей померли.За останню добу, 26 квітня, у Туреччині виявили понад 37 тисяч випадків інфікування, 353 людини померли.

 

Джерело - Громадське.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: