Убивство санітара в Гейківці: подробиці з місця трагедії. Що відомо про підозрюваного?

СПЕЦРЕПОРТАЖ
20.07.21 - 12:35

Цими вихідними мешканців села Гейківка, що неподалік Кривого Рогу, сколихнула новина – з місцевої психіатричної лікарні втік пацієнт. А ще більше вразили подробиці. 

Наші журналісти побували на місці злочину, і ось що їм вдалося з'ясувати. 

 

Свідками тієї ночі було небагато людей. А тому інформацію: що, коли і як – збирали по крихтах. Директор медзакладу каже, за останні 40 років – це перша надзвичайна пригода, що призвела до летального наслідку.

 

«О третій ночі вийшов, розмовляв сам із собою. Пішов покурити на балкон, до нього підійшов санітар, у них зав'язалась розмова, яка переросла в агресію з боку хворого. Він схопив стілець, розбив його, і металевою ніжкою декілька раз вдарив санітара по голові – один раз у скроню, цей удар і виявився смертельним», - розповів Микола Жир, директор Гейківської багатопрофільної лікарні з надання психіатричної допомоги.

Підозрюваний у вбивстві санітара – 21-річний пацієнт. Він потрапив до Гейківського медзакладу два місяці тому. До цього – перебував під наглядом криворізьких психіатрів. Сюди його привезли батьки. Як вони самі зізналися тутешнім медикам – втомилися боятися власного сина. 

 

Молодий чоловік мав другу групу інвалідності з психічного захворювання. І майже щодня погрожував батькам ножем. В Гейківській лікарні йому призначили лікування, і деякий час, кажуть, пацієнт не виявляв агресії у поведінці.

 

«У нього тяжке захворювання - шизофренія, злоякісний перебіг. Він регулярно приймав ліки. Для хворих на шизофренію характерні раптові імпульсивні вчинки і повна непередбачуваність», - зазначила Світлана Кулєєва, лікар-психіатр.

Після скоєного пацієнт-нападник забрав ключі у санітара. А потім – зник з території лікувального закладу. Вже вранці цю новину обговорювали мешканці Гейківки, а трохи згодом – і вся Україна.

 

«Сусідство страшне, неприпустимо все це, щоб шлялись, таке творили. Таких людей краще ізолювати», - діляться наболілим місцеві мешканці.  

 

Ще про нападника відомо, що мешкає він в Інгульці. Раніше – був засуджений умовно за незаконне заволодіння транспортним засобом. А от загиблого санітара в селі знали добре. В день убивства чоловікові виповнилось 54 роки. У цьому закладі він пропрацював 20 років.

«В нас до реформи у цьому відділенні було два молодших медпрацівника і медсестра. Але двоє - це не один, можна було підстрахувати. Тепер на 7 відділень – один чоловік. Інші б прийшли на допомогу», - нарікає Микола Жир, директор лікарні. 

У медзакладі розповідають – через зміни, пов'язані з медичною реформою, з квітня минулого року з лікарні звільнилося 60 молодших медичних співробітників. Та й після цього випадку медсестра, яка чергувала в ніч убивства, теж написала заяву на звільнення. 

 

Як ми писали, сьогодні, 20-го липня, правоохоронці знайшли та затримали 21-річного підозрюваного. За попередніми даними, він переховувався вдома.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: