Українські амазонки. У Дніпрі відкрили виставку світлин жінок-військових

ВІЙСЬКОВІ
18.11.20 - 16:15

У Дніпропетровській облдержадміністрації відкрили нову фотовиставку. На 32 світлинах – жінки-захисниці, які служать у Збройних Силах України. Експозицію присвятили 20-й річниці ухвалення Резолюції Ради Безпеки ООН «Про рівноправність жінок і чоловіків у процесах встановлення миру, - повідомляє пресслужба ДніпроОДА.

На фото – обличчя  українських жінок-військових, волонтерок, лікарок, психологинь. Серед героїнь фотовиставки – мешканка Дніпропетровщини, ветеранка АТО/ООС Людмила Калініна.

 

«У 2014 році пішла добровольцем до батальйону «Донбас» і залишилася на військовій службі на 4 роки. Спочатку як медсестра, а потім перейшла до розвідки та стала командиром розвідувально-диверсійної роти. Була учасницею Іловайської битви, під час якої отримала поранення. Потім служила у Нацгвардії. Нині там проходить курс молодого бійця моя молодша донька, – розповіла Людмила Калініна. – Переконана, що у Збройних Силах дівчата можуть бути не лише медсестрами. Але здебільшого чоловіки-військові не готові це прийняти».

 

Фотопроєкт втілив «Український жіночий фонд» у співпраці зі Структурою ООН з питань ґендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок «ООН-Жінки», парламентерським міжфракційним об’єднанням «Рівні можливості».

 

«Із 2014 року ми мали серйозну підтримку військових. Тепер важливо вже нам, громадським діячам та діячкам, підтримати жінок-військовослужбовців, парамедиків, волонтерок. Адже після повернення додому їм потрібно допомогти адаптуватися до мирного життя", – зазначила голова громадського руху «Gender Stream» Ольга Полякова.

 

Виставку підготували у партнерстві з Офісом віцепрем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України та урядової Уповноваженої з питань гендерної політики за фінансової підтримки Швеції.

 

У Дніпрі експозиція триватиме до 24 листопада, а далі вирушить до інших міст України. Переглянути її можна у холі ОДА за адресою: пр. О. Поля, 1.

 

Фото з сайту ДніпроОДА.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: