Українські медзаклади переходять на е-лікарняні. Чим він відрізняється від паперового?

КОРИСНО
14.06.21 - 17:00

З 4 червня 2021 року в Україні розпочався перехід закладів охорони здоров’я на е-лікарняні. Що таке е-лікарняний, розтлумачили у міському департаменті соціальної політики.

Е-лікарняний – це електронний листок непрацездатності, який не потребує дублювання на бланку та наділений повним переліком функцій паперової версії.

 

Повністю перейти на ведення лікарняних в електронному форматі медзаклади мають до 1 вересня цього року.

 

Як і при оплаті паперових листків непрацездатності, незмінною залишається оплата роботодавцями перших п’яти днів лікування їх співробітників.

 

Сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості стажу та складає від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи, а розмір допомоги з вагітності і пологів – 100% середнього доходу.

 

Дата отримання коштів від Фонду соціального страхування України залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку. Стежити за станом перерахування коштів на рахунки роботодавців можна онлайн в телеграм-каналі Фонду за посиланням: https://t.me/socialfund за тегом фінансування страхувальників.

 

Контакти міського департаменту соціальної політики: тел. (0564)92 03 27, 097-027-26-24. Адреса: пр. Металургів, 36Б, e-mail: upszn@kr.gov.ua.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: