Унікальний арт-об’єкт Дніпра переміг у всесвітньому конкурсі світлового дизайну

ЦІКАВО
27.01.22 - 12:48

Неробочі труби заводу імені Карла Лібкнехта у Дніпрі перетворили у найбільшу в світі світлову інсталяцію - Dnipro Light Flowers (Квіти дніпровського світла). Проєкт унікального арт-об’єкту переміг у всесвітньому конкурсі LIT Lightning Design Awards 2021.

13 труб, що належать старому заводу, довгі роки були недоторканими. Місцева студія Expolight "оживила" 5 димоходів, перетворивши їх на «нове зображення цифрових квітучих квітів». Димарі тепер є частиною постіндустріальної арт-інсталяції під назвою «Квіти дніпровського світла» з піксельним освітленням, лазерами та бездротовою синхронізацією.

 

Проєкт потрапив в один із топових світових журналів про дизайн, архітектуру, технології та мистецтво Designboom і здобув перемогу у всесвітньому конкурсі світлового дизайну LIT Lightning Design Awards 2021. Ідея проєкту – створити для Дніпра новий образ інноваційного та екологічного міста. 

 

«Одне «стебло» інсталації – це труба висотою 123 м, на якій понад 700 джерел світла. А на вершині встановлено найпотужніший в Україні лазер. Нині їх 5, але незабаром це буде 13 труб - по всій панорамі лівого берега довжиною 7 км. За допомогою лазерів, труби, що раніше диміли, перетворюються на новий образ у вигляді квітів, що розпускаються, і цифрових технологічних салютів. Вони є символом зародження та розвитку нових принципів у розвитку міста. Щойно шоу починається, світло, лазери та звук запускаються одночасно в режимі реального часу за допомогою бездротової синхронізації через річку», — розповіли в Expolight.

 

Expolight-05

Expolight

Expolight

 

Expolight

 

 

Джерело - Root Nation

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»