В Україні дозволили використовувати деякі препарати на основі канабісу

ОФІЦІЙНО
11.04.21 - 9:35

7-го квітня Кабмін виніс постанову, якою легалізував кілька препаратів на основі медичного канабісу. 

Згідно з постановою, в Україні виключили кілька препаратів канабіоїдів із переліку заборонених до обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

 

Згідно з документом, до речовини "ізоляту канабідіол" заходи держконтролю не встановлюють, а обіг психотропних речовин "дронабінол", "набілон" і "набіксімолс" допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.

 

 

Це рішення вже розкритикували представники окремих благодійних організацій, вважаючи його лобістським. 

 

 

Як заявив у коментарі інформагенції "Інтерфакс-Україна" голова БО "100% Життя" Дмитро Шерембей, легалізували ввезення в Україну лише двох препаратів, що містять хімічну копію канабісу, водночас пацієнти позбавлені надії на ліки з канабісом.

 

 

"Навіщо потрібна хімічна копія рослини, якщо ця рослина росте сама по собі, а ліки з неї коштуватимуть 20 доларів США замість 600 та 2000 - як це має місце з "дронабінолом" і "набіксімолсом", зазначеним у постанові? Це як зробити штучний бензин і продавати його по 600 доларів за літр, тоді як є нафта, і з неї можна робити бензин по долару", - сказав Шерембей.

 

 

Нагадаємо, питання легалізації медичного канабісу в Україні було винесене торік президентом на "всенародне опитування". Народні депутати оголосили, що законопроєкт з легалізації медичного канабісу не потрібен, а достатньо постанови Кабінету Міністрів, яка перенесе коноплі зі списку заборонених речовин в список контрольованих. 

 

 

Довідково: медичний канабіс - лікарський засіб, який має знеболювальний та протисудомний ефект. 

 

 

Джерело – DW.com, фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: