Вдячним спогадом. У Кривому Розі вшанували пам'ять Почесного громадянина Григорія Гутовського

ПАМ'ЯТЬ
13.01.21 - 14:24

Сьогодні криворізька громадськість вшанувала пам'ять нашого земляка, колишнього мера Кривого Рогу, Почесного громадянина міста Григорія Івановича Гутовського.

Мер Костянтин Павлов, його заступники, представники міської та районної влади, громадські діячі, журналісти та духовенство відвідали будинок на вул. Святомиколаївській, 17, де мешкав Григорій Іванович, та його могилу на Центральному цвинтарі.

 

До меморіальної дошки та підніжжя пам'ятника поклали живі квіти, вшанували світлу пам'ять видатного криворіжця хвилиною мовчання. Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем із помічниками відслужили поминальний молебень.

 

28 років минуло по смерті Гутовського, але криворіжці небезпідставно й досі шанують цю людину. Саме з його ініціативи у місті був відкритий найбільший будівельний комбінат, завод панельних конструкцій. З’явилися новий вокзал та готель аеропорту «Кривий Ріг», Східні мікрорайони, Зарічний, Макулан, Сонячний, Гірницький, Індустріальний та чимало інших об'єктів. Григорій Гутовський був талановитим керівником, чуйною і сміливою в рішеннях людиною. У 1986 році Григорій Гутовський став ініціатором будівництва швидкісного трамвая. За його керівництва почалось будівництво другої міськлікарні, Спасо-Преображенського собору.

 

Григорій Гутовський пішов із життя у 63 роки, сповнений ще багатьох ідей та бажання працювати для міста. З 2000 року, за рішенням міськради, його ім'я - у списку Почесних громадян нашого міста. На будинку по вулиці Святомиколаївській, 17, де він прожив останні 20 років, встановлена меморіальна дошка. Сюди щороку приходять криворіжці, аби вшанувати квітами  і спогадами його пам'ять.

 

«Це унікальна особистість. У нього був справжній криворізький характер – людини вольової, сильної, яка долає всі труднощі на своєму шляху і досягає мети», – з вдячністю згадують Гутовського містяни.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: