Від коронавірусу помер гендиректор конструкторського бюро "Південне" Олександр Дегтярев

ЖАЛОБА
24.11.20 - 12:33

Помер хворий на коронавірус генеральний директор конструкторського бюро "Південне" Олександр Дегтярев - один із найбільш досвідчених фахівців нашої аерокосмічної галузі. Про втрату повідомили в ОП.

Олександр Дегтярев був гендиректором головного підприємства ракетно-космічної галузі України, академіком НАН України.

 

Народився він 31 жовтня 1951 року в м. Яранську (Кіровська область, РФ). Закінчив Ленінградський механічний інститут (БДТУ) за спеціальністю «Двигуни літальних апаратів» (1975) і економічний факультет Дніпропетровського національного університету (2001). Пройшов стажування і навчання в низці аерокосмічних компаній США та Франції. Після закінчення Ленінградського механічного інституту у 1975 році, його направили на роботу у Дніпро, в КБ «Південне», де він і працював до цього часу. Пройшов шлях від інженера, генерального конструктора – до генерального директора Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

 

Дегтярев зробив значний практичний внесок у розробку й модернізацію ракетних комплексів з ракетами сімейства SS-17, SS-18 і SS-24 (за класифікацією НАТО), а також проєктів з модернізації та комерційного використання космічних ракетних комплексів сімейства «Зеніт», «Днепр», ряду космічних апаратів і супутникових систем. Зробив істотний внесок у створення відомих ракетно-космічних комплексів у міжнародній кооперації – «Морський старт», «Наземний старт», «Днепр». Велику увагу приділяв реалізації перспективних космічних проєктів, створенню власних КА і рушійних установок у комерційних цілях.

 

Автор близько 200 наукових публікацій і статей з питань розроблення ракетних комплексів різного призначення, їх модернізації й адаптації для вирішення наукових і вжитвоких завдань, 50 винаходів і патентів, які покладено в основу технології створення конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: