Від сьогодні Дніпропетровщина - у жовтій зоні. Що нам можна і що заборонено?

ВАЖЛИВО
07.12.21 - 12:33

Від сьогодні Дніпропетровщина перейшла з «червоної» до «жовтої» зони епіднебезпеки. Тепер відвідувати непродуктові магазини, торгові центри, спортзали, кінотеатри, ресторани та кафе можна і з «жовтим» сертифікатом про вакцинацію. Хоча б одну дозу СОVID-щеплення повинні мати і працівники цих закладів. 

Понад півтора місяця наша область перебувала у «червоній» карантинній зоні. Проте останнім часом показники епідемічної небезпеки значно покращилися. Кількість госпіталізованих із СОVID-19 та підозрою на хворобу – менше 50 людей на 100 тис населення. Завантаженість ліжок, забезпечених киснем, – трохи більше 30%. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування при проведенні ПЛР-тестування – менш ніж 20%.
 

Відтепер заклади культури, громадського харчування, торгові та фітнесцентри, спортзали, басейни, салони краси, непродовольчі ринки і магазини працюватимуть за умови вакцинації всього персоналу. Щонайменше однією дозою. Зелені або жовті СОVID-сертифікати повинні мати при собі і відвідувачі.

 

«Дію жовтих сертифікатів обмежили 30 днями замість 120-ти. Чинність зеленого, як і раніше, – рік. Альтернатива – негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше ніж за 72 години. Або експрес-тест на антиген, е-довідка про одужання з порталу «Дія», – сказав перший заступник голови ДніпроОДА Володимир Орлов.
 

За новими правилами, навчальні заклади у «жовтій» зоні працюватимуть очно, за умови 100-відсоткової вакцинації працівників. Проте їх закриють, якщо на самоізоляції перебуватимуть понад 50% учнів та співробітників.

Під забороною в «жовтій» зоні – проведення масових заходів. Міжобласні та міжнародні перевезення, як і раніше, доступні лише за наявності сертифікату про вакцинацію.

 

Нагадаємо, що у “жовтій” зоні заборонене перевезення пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: